Wtorek X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Norberta
Wtorek, 06 czerwca 2023 r. imieniny: Laury, Laurentego, Nory

Aktualności

RSS

Wielkopostne Rekolekcje (z Eliaszem) dla młodzieży męskiej

W dniach 5-8 marca w ziębickim domu zakonnym chrystusowców odbyły się Wielkopostne Rekolekcje dla młodzieży męskiej. Wzięło w nich udział dwudziestu jeden chłopaków z różnych stron Polski (także z Ziębic i okolic).

W czasie rekolekcji uczestnicy poznawali historię proroka Eliasza pochylając się nad biblijnymi tekstami z 1 Księgi Królewskiej. Analizując życie, powołanie i służbę Bogu Eliasza, poruszone zostały tematy związane z duchowością mężczyzn. W konferencjach powracał stale temat walki duchowej oraz trudnej i żmudnej pracy nad swoim charakterem, w celu przejścia (przy pomocy Bożej łaski) od "mężczyzny dzikiego" do "mężczyzny mądrego". Historia Eliasza prowokowała do odpowiedzi na wiele pytań, w tym na to najważniejsze: co robić i jak przeżyć swoją młodość, by wypełniły sie plany Boga w naszym życiu.

»
1980
40
0
8 marca 2015 »

Niedziela Ad Gentes - Dzień Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami

1 marca przypada druga niedziela Wielkiego Postu, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Na Mszy Świętej o 11:30 gościliśmy werbistę - ks. Artura Stawarza SVD, naszego parafianina. Przez wiele lat ks. Artur pracował jako misjonarz a jego krajem misyjnym była Papua Nowa Gwinea (Oceania). W czasie kazania nasz gość misjonarz barwnie opowiadał o swojej pracy misyjnej.

Obecne na Eucharystii dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zobowiązały się do bycia "małymi misjonarzami". Dzieci otrzymały wielkopostne zadanie: mają modlić się za misjonarzy i przez najbliższy tydzień będą zbierały wśród swoich bliskich i przyjaciół pieniążki, które zostaną przeznaczone na pomoc misjom i ubogim.

"Wobec Boga wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za misje" – przypomina bp Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W specjalnym komunikacie z tej okazji bp Mazur apeluje o modlitwę w intencji misjonarzy oraz o materialne wsparcie ich pracy. Na całym świecie pracuje obecnie 2078 misjonarzy z Polski.

»
1856
10
0
1 marca 2015 »

Wielki Post 2015

WIELKI POST to czas wyciszenia i intensywnej modlitwy. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wielkopostnych nabożeństwach – Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali.

DROGA KRZYŻOWA dla DZIECI i dorosłych – piątek, o godz. 16:45. Jest ona obowiązkowa dla wszystkich tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych.

DROGA KRZYŻOWA dla MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH – piątek, o godz. 18:30. Dla wszystkich kandydatów do bierzmowania jest ona obowiązkowa.

GORZKIE ŻALE – wraz z kazaniem pasyjnym w niedzielę, o godz. 17:30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w niedzielę - tradycyjnie o godz. 17:00.

REKOLECJE WIELKPOSTNE: 22 - 25 marca

Wygłosi je ks. Marcin Sęk SChr, chrystusowiec, duszpasterz akademicki ze Szczecina, kapłan który pracował  Kazachstanie.

»
1418
1
0
24 lutego 2015 »

Odwiedziny studentów

W ostatnim tygodniu odwiedzili naszą Parafię studenci ze Szczecina i Stargardu Szczecińskiego. Po ciężkich zmaganiach intelektualnych w sesji zimowej przyszedł czas na odpoczynek.

Studenci ze Szczecina odpoczywali ze swoim duszpasiterzem ks. Marcnem Sękiem SChr w Czarnej Górze. W drodze powrotnej zajechali do Ziębic. W parafialnym kościele o 11:30 odprawiona została Msza Święta w intencji młodzieży akademickiej. Po Eucharystii był czas na posiłek - pyszny bigos i flaczki.

Studci ze Stargardu wypoczywali na nartach w Czarnej Górze, nie zabrakło też wyjazdu do Wambierzyc, Kłodzka i w Góry Stołowe.

Studenci, którzy nas odwiedzili, należą do duszpasterstw akademickich, prowadzonych przez księży chrystusowców w Szecinie i Stargardzie Szczecińskim.

»
1367
16
0
24 lutego 2015 »

WIARA i ŚWIATŁO - pierwsze spotkanie

W sobotnie popołudnie odbyło się w naszej parafii pierwsze spotkanie osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie oraz ich bliskich. Wielu nie dotarło - w Ziębicach szaleje grypa. Wszyscy doszliśmy do jedego wniosku - taka wspólnota w Ziębicach jest naprawdę potrzebna.

Usiedliśmy przy stole, zapoznaliśmy się. Osób niepełnosprawnych w Ziębicach i w okolicy jest wiele. Do naszych parafian mamy ogromną prośbę: potrzeba ludzi młodych i dorosłych do pomocy w ramach wolontariatu. Ludzi wrażliwych o dobrym sercu.Swórzmy wspólnotę. Pomóżmy niepełnosprawnym i ich bliskim.

»
1369
4
0
14 lutego 2015 »

75 rocznica zsyłki na Sybir

11 lutego w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Ziębicach odprawiona została uroczysta msza święta w intencji wszystkich sybiraków - żyjących, zmarłych, oraz ich rodzin. Msza Święta była centralnym puktem obchodów 75 rocznicy pierwszej wywózki Polaków na Sybir.

Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Rafał J. Sorkowicz SChr.

»
1486
21
0
14 lutego 2015 »

Zostań dawcą szpiku

14 lutego 2015 roku w Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach odbędzie się walentynkowa akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku „Podziel się miłością” (W godzinach: 10:00 - 16:00).

W tym szczególnym dniu, który spędzamy z ukochaną osobą pamiętajmy o pacjentach, którzy poddawani są intensywnej terapii ratującej życie. Często przebywają w izolatkach z dala od swoich bliskich, z którymi mogą tylko porozmawiać przez telefon. Pokażmy im, że nie są sami. Każdy z nas może im pomóc rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku bądź zachęcając do rejestracji innych. Takie działania dają pacjentom nadzieję, że mogą wygrać swoją walkę o życie.

»
1350
1
0
10 lutego 2015 »

Spotkanie Klubu AA Bolko

W sobotę (14 lutego) o godz. 16:00 - w naszym kościele odbędzie się Msza Święta dla Klubu AA Bolko Ziębice i ich bliskich. Po Mszy spotkanie. 

Problem alkoholu w naszych rodzinach to często coś, czego się wstydzimy, co nas przeraża, co jest ponad nasze siły. Wielu alkoholików ma problem z przyznaniem się do swojej choroby. Ich bliscy bardzo cierpią. Zapraszamy wszystkich dotkniętych alkoholizmem, bliskich alkoholików. Nie wstydźcie się i nie lękajcie. Klub AA Bolko to wspólnota w której znajdziecie oparcie, pokrzepienie oraz siłę do walki. Zapraszamy.

Spokania Klubu AA Bolko w Ziębickim Centrum Kultury (wejście tak jak do biblioteki)

»
1281
1
0
29 stycznia 2015 »

Kurs Przedmałżeński

Zapraszamy wszystkich, którzy myślą poważnie i odpowiedzialnie o swoim związku i którzy planują wziąć ślub kościelny. Nie lękajcie się, kochani młodzi, zaprosić do swojej miłości - Boga, który jest jej najgłębszym źródłem.

Kurs Przedmałżeński - to cykl 10 spotkań, prowadzonych przez księży i osoby świeckie, na tematy związane z psychologią i duchowością mężczyzn oraz kobiet. W czasie kursu zgłębimy temat miłlości i małżeństwa w ujęciu biblijnym oraz nauki Kościoła, odpowiedzialnego rodzicielstwa a także tematy z zakresu ludzkiej seksualności.

Spotkania - w każdy piątek, o 19:15, w klasztorze księży chrystusowców (ul. Kolejowa 27 B).

»
2170
1
0
24 stycznia 2015 »

Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca

Trochę spóźnione, ale w pięknym braterskim klimacie... 18 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca. Rozpoczęło się ono Mszą Świętą o godz. 16:00.

Następnie w restauracji p. Derkaczów zasiedliśmy do stołu. Po odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa był czas na przełamanie się opłatkiem i złożenie życzeń. Nie zabrakło przeróżnych pyszności na stole i wspólnego kolędowania.

»
1660
22
0
18 stycznia 2015 »
Wszystkich rekordów: 327
«, powrót 1 2 3 ... 31 32 33 dalej » Skocz do:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne