Czwartek XXIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues'a oraz Towarzyszy, św. Pawła od Krzyża
Środa, 19 października 2017 r. imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Aktualności

RSS

Pożegnanie br. Bogdana i br. Wiesława

30 lipca, na niedzielnej Sumie Parafialnej, dziękowaliśmy Panu Bogu za posługę zakonną w naszej wspólnocie - br. Bogdana Bartonia SChr i br. Wiesława Osucha SChr.

Br. Bogdan decyzją przełożonych udaje się do pracy wśród amerykańskiej Polonii w Detroit. Br. Wiesław skierowany został do Puszczykowa. Dziękujemy z serca naszym kochanym braciom zakonnym za ich piękną i gorliwą posługę w naszej parafii.

»
276
8
0
1 sierpnia 2017 »

Pożegnanie ks. Proboszcza Rafała

2 lipca, podczas Mszy Św. o godz. 12.00 w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Ziębicach, odbyło się uroczyste pożegnanie proboszcza ks. Rafała Sorkowicza SChr, który po trzech latach posługi przeniesiony zostaje do parafii na Pomorzu. Ks. Rafał Sorkowicz SChr pełnił funkcję proboszcza ziębickiej parafii od 9 listopada 2014 r.

Podczas homilii tak wspominał ten dzień: "Przybyłem do Ziębic pełen obaw. Kiedy zobaczyłem w kościele tak mało ludzi pomyślałem: Gdzie ja trafiłem? (…). Szybko okazało się jednak, że spotkałem wielu życzliwych ludzi, którzy wspierali mnie w codziennej posłudze. Były też momenty ciężkie, trudne (…). Za każde dobro dziękuję, za wszystko, co było złe" – przepraszam – podsumował ks. Proboszcz.

W czasie trzyletniej posługi ks. Rafał dał się poznać jako dobry gospodarz. Dzięki jego staraniom w kościele stanął nowy konfesjonał, chrzcielnica, w kościele, klasztorze i na placu przykościelnym wykonano prace remontowe. Od samego początku ksiądz nawiązał świetny kontakt z młodzieżą, uczestniczyli razem w pielgrzymkach, wycieczkach, ostatnio w ogólnopolskiej akcji „Ukoronowani”. Ks. Rafał podejmował również liczne inicjatywy zmierzające do pogłębienia duchowości w naszym mieście, m.in. 13 czerwca, podczas aktu zawierzenia Ziębic Matce Fatimskiej.

Wielu ziębiczan podkreśla, że ks. Rafał jest kapłanem o ludzkiej twarzy, zawsze blisko człowieka, otwartym, uśmiechniętym, niekonwencjonalnym. Po mszy św. na ręce ks. Rafała złożono kwiaty i podziękowania. Niebywałą niespodzianką dla księdza była projekcja filmu przygotowanego przez młodzież, w którym ziębiczanie dziękują za jego posługę.

(Dominika Samborska, źródło: ziebice.info)

»
1012
23
0
28 lipca 2017 »

Odpust Parafialny A.D. 2017

29 czerwca, w uroczystość św. Piotra i Pawła, przeżywaliśmy ODPUST parafialny. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Paweł Witek SChr (solenizant), homilię wygłosił werbista - ks. Artur Stawarz SVD.

W ten piękny dzień towarzyszyli nam kapłani diecezjalni i zakonni z ziębickiego dekanatu. Po Mszy Świętej odbyła się procesja eucharystyczna.

»
247
5
0
30 czerwca 2017 »

SPRAWOZDANIE z inwestycji, prac i duszpasterstwa w latach 2014 - 2017

Drodzy Parafianie

Z serca dziękuję wszystkim moim Współbraciom, ukochanym Parafianom z Ziębic i Lipy, przyjaciołom Parafii, dobrodziejom, wszystkim życzliwym mieszkańcom Ziębic i okolic - za ofiary przeznaczone na potrzeby naszej świątyni i klasztoru. Wszystkie zestawione poniżej inicjatywy, inwestycje i prace nie byłyby możliwe bez Waszego duchowego i materialnego wsparcia. Zostały one zrealizowane z ofiar pieniężnych - składanych przez Was na tacę, z racji Wizyty Duszpasterskiej, Wypominek oraz z pieniędzy, które wiele rodzin regularnie składa na potrzeby naszego Kościoła i Parafii.

Potężnym wsparciem finansowym były też ofiary złożone za wygłoszone rekolekcje, które w ostatnich latach wygłosiłem w Polsce i za granicą. Dziękuję wspólnotom Polaków z Niemiec, Anglii, Węgier, Francji za ofiary pieniężne złożone na naszą Parafię. W powyższym zestawieniu ująłem inwestycje najważniejsze. Nie umieściłam tu regularnych opłat np. za prąd elektryczny, ogrzewanie, wodę itp.

Rozliczenie pozostawiam do dyspozycji mojego następcy i zgromadzenia zakonnego. Odpowiadając w sumieniu - przed Bogiem, Kościołem, Towarzystwem Chrystusowym i wszystkimi Parafianami pragnę zapewnić, że urząd Proboszcza starałem się wykonywać sumiennie i w duchu wiary, mając świadomość powagi oraz odpowiedzialności związanej ze sprawowanym urzędem.

Za każdą Waszą życzliwość, dobre słowo, wsparcie oraz pomoc gorąco dziękuję. Za rzeczy nieudane, niedokończone, za te momenty i chwile w których mogłem kogoś urazić, zgorszyć, w których zawiodłem – przepraszam.

+ Zapewniam o mojej serdecznej pamięci i modlitwie za Was i Wasze rodziny.

Ks. Rafał, proboszcz

»
1619
1
0
29 czerwca 2017 »

140 lat temu Maryja przemówiła po polsku...

Są takie miejsca na świecie, do których, jeżeli raz się je ujrzało, chciałoby się znowu wrócić, przebywać w nich jak najczęściej, jak najdłużej. Niewątpliwie do takich miejsc należy Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, na ziemi warmińskiej, osiemnaście kilometrów na południowy zachód od Olsztyna. 140 lat temu, 27 czerwca, Maryja objawiła się narodowi, umęczonemu zaborami i prześladowaniami.

Nie jestem w stanie przypomnieć sobie, ile razy już tam byłem. W dzieciństwie – razem z rodzicami, potem w młodości i później, gdy podjąłem decyzję wstąpienia do zakonu księży i braci chrystusowców. Jedno jest pewne. W Gietrzwałdzie unosi się w powietrzu zapach Bożej tajemnicy, a my możemy wędrować pośród zielonych pagórków po ziemi, której dotknęła stopami Matka Chrystusa.

»
129
12
0
27 czerwca 2017 »

2 lipca Msza pożegnalna ks. Proboszcza Rafała

Kochani, po trzech latach posługi w Ziębicach, Pan Jezus postanowił posłać mnie dalej w świat, do innej Parafii. W duchu posłuszeństwa i z wiarą zgodziłem się na to, bo Panu Jezusowi i Societas nie odmawia się nigdy.

2 lipca 2017 r. (w niedzielę) na Mszy Świętej o godz. 12:00 stanę przy Ołtarzu w Kościele św. Piotra i Pawła, by Panu Bogu oraz wszystkim moim ukochanym parafianom i ziębiczanom z serca za wszystko podziękować. Zapraszam Was kochani na tę niedzielną Eucharystię.

Łezka w oku się kręci, ale chciałbym jeszcze raz, wdzięczny za wszystko, stanąć z Wami twarzą w twarz, sercem w serce, by podziękować Panu za te trzy ostatnie lata... Wam zaś za cierpliwość, życzliwość i miłość, której tak mocno w Ziębicach doświadczyłem.

Pozdrawiam, ściskam i do zobaczenia 2 lipca na Mszy Świętej o godz. 12:00.

+serdeczną modlitwą obejmuję

Ks. Rafał, proboszcz

»
290
1
0
21 czerwca 2017 »

Bierzmowanie A.D. 2017

40 osób przyjęło 20 czerwca 2017 r. Sakrament Dojrzałości z rąk bp-a Andrzeja Siemieniewskiego.

Po Mszy świętowaliśmy w klasztornym ogrodzie, pożywając tysiące smakowitości przygotowanych przez rodziców wybierzmowanych

»
244
12
0
21 czerwca 2017 »

UKORONOWANI zdobyliśmy Koronę Gór Polski

W piątek 16 czerwca z inicjatywy poznańskiego DA "Na Brzegu" odbyła się pierwsza edycja akcji pod hasłem "Ukoronowani Bogiem rozradowani". Wzięli w niej udział także młodzi i dorośli z Parafii św. Piotra i Pawła w Ziębicach, na czele z proboszczem ks. Rafałem i br. Bogdanem. Akcja "Ukoronowani" polegała na pokonaniu 28 wyjątkowych tras, które prowadzą na szczyty tworzące Koronę Gór Polski.

Cel był jeden - zdobycie 28 szczytów. Było to jednak niecodzienne zadanie, bowiem wszystkie te szczyty zdobyte zostały… jednego dnia! 28 tras, 28 liderów kierujących 28 ekipami, 28 zdjęć na 28 szczytach, i nie tylko 28, ale milion niezapomnianych chwil i ponad 100 uczestników.

Zadaniem każdej grupy było znaleźć się 16 czerwca 2017 roku o godz. 15:00 na wybranym przez siebie szczycie. Tam zdobywcy szczytów odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na świecie. Trzeba też było cyknać fotkę – jako dowód wykonanego zadania, ale także element hasła, które wspólnie stworzyliśmy.

Korona zdobyta dzięki zaangażowaniu: DA Na Brzegu, rodzin z naszej parafii, naszych duszpasterzy, parafii w Ziębicach i wielu innych osób ze Szczecina, Warszawy, Krakowa, Opola i pewnie wielu innych. Ekipy z Ziębic (ok. 30 osób) wespół z ekipą z Opola zdobyły Śnieżkę, Kowadło, Szczeliniec Wielki, Kopę Biskupią, Górę Kłodzką i Skopiec.

»
350
18
0
18 czerwca 2017 »

Boże Ciało A.D. 2017

Tradycyjnie w Boże Ciało po Mszy Świętej, która odbyła się w Bazylice Mniejszej w Ziębicach, do czterech ołtarzy wyruszyła uroczysta procesja. Uczestniczyli w niej licznie mieszkańcy miasta i gminy.

Ołtarze przygotowane przez mieszkańców znajdowały się na ziębickim Rynku, ul. Browarnej i przy grocie Matki Boskiej przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Oprócz ołtarzy mieszkańcy pięknie udekorowali okna swoich domów i sklepów. Podczas procesji kwiaty sypały dziewczynki komunijne i nie tylko, a rekord w ich sypaniu podkreślał ks. Rafał Sorkowicz. Po dotarciu na plac przy grocie Matki Boskiej procesja została zakończona.

»
259
13
0
16 czerwca 2017 »
Wszystkich rekordów: 231
1 2 3 ... 22 23 24 dalej » Skocz do:

Parafia rzymkat. pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 5110902385000006009686

2013 - 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne