IV Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Piotra Chanela, św. Ludwika Marii Grignion de Monfort
Niedziela, 28 kwietnia 2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Kurs Przedmałżeński

Zapraszamy wszystkich, którzy myślą poważnie i odpowiedzialnie o swoim związku i którzy planują wziąć ślub kościelny. Nie lękajcie się, kochani młodzi, zaprosić do swojej miłości - Boga, który jest jej najgłębszym źródłem.

Kurs Przedmałżeński - to cykl 10 spotkań, prowadzonych przez księży i osoby świeckie, na tematy związane z psychologią i duchowością mężczyzn oraz kobiet. W czasie kursu zgłębimy temat miłlości i małżeństwa w ujęciu biblijnym oraz nauki Kościoła, odpowiedzialnego rodzicielstwa a także tematy z zakresu ludzkiej seksualności.

Spotkania - w każdy piątek, o 19:15, w klasztorze księży chrystusowców (ul. Kolejowa 27 B).

24 stycznia 2015 »

Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca

Trochę spóźnione, ale w pięknym braterskim klimacie... 18 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca. Rozpoczęło się ono Mszą Świętą o godz. 16:00.

Następnie w restauracji p. Derkaczów zasiedliśmy do stołu. Po odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa był czas na przełamanie się opłatkiem i złożenie życzeń. Nie zabrakło przeróżnych pyszności na stole i wspólnego kolędowania.

18 stycznia 2015 »

Wspólnota "Wiara i Światło"

Wychodząc naprzeciw prośbom naszych parafian postanowiliśmy stworzyć wspólnotę osób niepełnosprawnych i ich bliskich o nazwie: „Wiara i Światło”.

Jeśli znacie tu w Ziębicach jakieś osoby niepełnosprawne fizycznie lub intelektualnie – prosimy je powiadomić o powstaniu nowej wspólnoty dla nich. Szczegóły na temat tej inicjatywy na folderach przy wyjściu z kościoła.

Pierwsze spotkanie wspólnoty - 14 lutego 2015 roku. Najpierw Msza Święta o godz. 14:00 w Kościele św. Piotra i Pawła, potem spotkanie braterskie.

Serdecznie zapraszamy!!!

17 stycznia 2015 »

Jasełka bożonarodzeniowe

W Niedzielę Chrztu Pańskiego - nasi kochani mali aktorzy z przedszkola wystawili jasełka bożonarodzeniowe. Kościółek się zatrząsnął, dzieciaki dały czadu, a ja jestem dumny z moich najmniejszych parafian i ich kochanych rodziców. Podziękowania serdeczne dla pani dyrektor i nauczycielek z przedszkola.

W czasie Mszy Świętej o 11:30 dzieci przygotowujące się do I Kmuni Świętej, wraz ze swoimi rodzicami, odnowiły przyżeczenia Chrztu Świętego.

Orszak Trzech Króli

6 stycznia, po raz pierwszy w Ziębicach, odbył się pochód Orszaku Trzech Króli. Wzięło w nim udział kilkuset mieszkańców miasta. Wszystko rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w bazylice mniejszej. Następnie Orszak przewędrował ulicami miasta na ziębicki rynek.

Przemarszowi towarzyszyła gra orkiestry dętej z henrykowskiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz śpiew pięknych polskich kolęd.

Uroczystość Bożego Narodzenia

24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, w naszej świątyni odprawione zostały dwie "pasterki" - o 21:00 i 24:00. Gościliśmy w naszej wspólnocie gości z poznańskiego Seminarium: ojca duchownego ks. Mariusza Urbanowskieo SChr oraz czterech alumnów z piątego roku.

Na Mszy Świętej o 21:00 zgromadziły się prawdziwe tłumy. Dzieci przebrane były za pasterzy mędrców, anioły. Po Mszy pasterskiej jeszcze bardzo długo nasi parafianie a szczególnie dzieci oglądali "żywą szopkę" i modlii się przy niej.

Budowa "żywej szopki"

Po raz kolejny w naszej świątyni pojawi się w uroczystość Bożego Narodzenia "żywa szopka". "Żywa", bo Świętej Rodzinie towarzyszyć będą prawdziwe i żywe zwierzątka - dwa kucyki, kózka, owca kameruńska, świnki morskie oraz białe gołębie.

W budowę szopki zaangażowało się kilku naszych parafian, pod czujnym okiem p. Romana, br. Leszka i p. Stanisława. Diękujemy z serca wszystkim panom, którzy pomagają w budowie szopki, a robią to z wielkim poświęceniem, po dziewięć godzin dziennie.

Peregrynacja relikwii bł. Jose

7 grudnia 2014 roku w parafii św. Piotra i Pawła rozpoczął się święty czas peregrynacji relikwii bł. Jose Luisa Sanchez del Rio. Relikwie meksykańskiego męczennika zostały uroczyście wniesione do ziębickiej świątyni na niedzielnej Eucharystii o godz. 11:30.

W czasie Mszy Świętej ks. proboszcz Rafał Sorkowicz SChr wraz z kapłanami oraz licznie zgromadzonymi wiernymi - zawierzył Bogu, przez wstawiennictwo bł. Jose - rodziny, dzieci i młodzież. Relikwie będą w ziębickiej wspólnocie przez cały grudzień. Peregrynacji towarzyszą nabożeństwa, katechezy dla dorosłych i młodzieży oraz wspólna modlitwa przy relikwiach. Dwukrotnie odbędzie się projekcja filmu "Cristiada". 22 grudnia ulicami miasta przejdzie procesja z relikwiami bł. Jose, której finałem będzie zawierzenie Chrystusowi Królowi parafii św. Piotra i Pawła oraz miasta Ziębice, przez wstawiennictwo meksykańskiego męczennika. Peregrynacji relikwii towarzyszą rekolekcje adwentowe, pod hasłem: "Broń tego, w co wierzysz".

Nowy Proboszcz - ks. Rafał J. Sorkowicz SChr

9 listopada, na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 - odbyło się uroczyste wyznanie wiary i objęcie parafii przez nowego Proboszcza - ks. Rafała J. Sorkowicza SChr.

Przejęcie Parafii nastąpiło w obecności Dziekana ks. Ryszarda Słowiaka.

15 stycznia 2015 »
«, powrót 1 2 3 ... 32 33 34 Skocz do: