Poniedziałek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
Poniedziałek, 06 maja 2024 r. imieniny: Beniny, Filipa, Judyty

Aktualności 25 kwietnia 2015 wyświetleń: 1271

Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne

Liczba Polaków wyjeżdżających na emigrację wzrasta. Szczególnie wielu młodych Polaków wyjeżdża za granicę, nie znajdując w swoim kraju dobrych perspektyw na przyszłość. W ślad za emigrującymi Polakami ruszają polscy kapłani. W 1932 roku Sługa Boży kard. Agust Hlond założył zgromadzenie zakonne - Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Kapłani i bracia zakonni z Towarzystwa Chreystusowego (popularnie zwani "chrystusowcami") sprawują duchową opiekę nad Polakami w różnych krajach na całym świecie.

Niestety, od kilku lat następuje trwały spadek powołań, także do naszego zgromadzenia. Stąd pomysł, by idąc za zachętą Chrystusa, prosić Boga i modlić się gorąco o powołania kapłańskie i zakonne. Wierzę i wiem, że w Ziębicach jest mnóstwo chłopców i dziewcząt, powołanych do służby Bożej. Swoją modlitwą możemy umocnić ich powołanie i duchowo wesprzeć w mądrym rozeznaniu tego powołania. Niedziela Dobrego Pasterza inauguruje TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA. Przez cały tydzień będziemy omadlać zatem - ziębicką młodzież i nasze rodziny, które są pierwszym środowiskiem dla wzrostu i rozeznania powołania.

W poniedziałek nasza Parafia weźmie udział w tzw. MARATONIE POWOŁANIOWYM. W ramach Maratonu będziemy modlili się (wraz z innymi ze wszystkich parafii chrystusowców w Polsce) o powołania kapłańskie i zakonne, z naszej wspólnoty parafialnej, do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

W poniedziałek od godz. 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna Adoracja w intencji powołań z naszej parafii.

Różaniec prowadzony przez kapłanów z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 9:00, 12:00, 15:00 i 17:15.

W poniedziałek na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 gościć będziemy ks. Marcina Stefanika SChr, duszpasterza od powołań w naszym zgromadzeniu zakonnym, który wygłosi nam Słowo Boże. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie tegorocznych kandydatów do Bierzmowania, młodzież i wszystkich rodziców, którym leży na sercu dobro i przyszłość swoich dorastających dzieci.

Po Mszy Świętej spotkanie młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza z ks. Marcinem.

Przez cały tydzień, wieczorem, o godz. 17:15 - Różaniec w intencji powołań.

Od piątku (1 maja) o 17:45 - Litania do Matki Bożej, z gorącą modlitwą w intencji powołań z naszej Parafii. O 20:00 - przy grocie Matki Bożej nabożeństwo majowe z modlitwą o powołania.

aktualizowano: 2015-05-04