Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
Środa, 26 stycznia 2022 r. imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

Aktualności

RSS

Wielki Czwartek - Kochać aż do umycia nóg...

Uroczystą Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy w naszej świątyni przeżywanie uroczystości paschalnych. Eucharystia rozpoczęła się o godz. 18:00, w wypełnionym po brzegi kościele parafialnym.

"Przyjmujcie Komunię Świętą - zachęcał Proboszcz ks. Rafał - przystępujcie do Stołu Pańskiego. Napełniajcie się miłością i "myjcie innym stopy", czyniąc miłosierdzie, przebaczając. Pomódlcie się też dziś za nas - kapłanów. Żebyśmy nie lękali stać się najniższym sługą. Żebyśmy ludziom stopy umywali....".

Niezwykle przejmującym momentem był obrzęd Mandatum - obmycia stóp dwunastu mężczyznom. Ksiądz Proboszcz umył nogi swoim parafianom, przypominając zasadniczy cel bycia kapłanem, którym jest naśladowanie Chrystusa poprzez służbę ludziom. 

Po Mszy św. ruszyła procesja do tzw. ciemnicy. Tam rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwała do godz. 24:00. Wymownym znakiem odejścia Jezusa, który po Ostatniej Wieczerzy został pojmany, jest ogołocenie centralnego miejsca świątyni, czyli ołtarza. Aż do Wigilii Paschalnej ołtarz pozostaje bez obrusa, świec i wszelkich ozdób.

Zapraszamy do galerii zdjęć. Znajdziecie tam fotografie tegorocznej ciemnicy.

»
1369
10
0
3 kwietnia 2015 »

Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową, w Kościele katolickim rozpoczyna się Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: "Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie".

Na Mszy Świętej o godz. 11:30 razem z dziećmi świętowaliśmy wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dzieci przybyły na Eucharystię z pięknymi palmami. Kilka dni wcześniej przeżywaliśmy we wspólnocie Rekolekcje Parafialne, któłtre w tym roku wygłosił chrystusowiec - ks. Marcin Sęk. W czasie rekolekcji modliliśmy się intensywnie za ludzi młodych oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.

»
1277
10
0
29 marca 2015 »

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015 - dla Ciebie...

Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy na Mszach o 9:00 oraz 18:00. Rekolekcje poprowadzi wspaniały kapłan, duszpasterz Kazachstanu i studentów szczecińskich - ks. Marcin Sęk SChr.

W poniedziałek – dzień modlitwy za młodych, za waszych synów, córki, wnuki. Po wieczornej Eucharystii nauka stanowa dla mężczyzn.

Przez cały dzień od 10:00 do 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji MŁODZIEŻY - o dobre rozeznanie powołania, o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.

Zachęcamy młodzież i dorosłych o znalezienie chwili czasu, by przyjść i poadorować Pana Jezusa, pomodlić się za młodych z Ziębic i okolic. Prosimy szczególnie o modlitwę młodzież, rodziców, wszystkich członków Żywego Różańca, Oazy dwóch Serc i Rodziny Radia Maryja.

We wtorek DZIEŃ POKUTNY. Msza z nauką rekolekcyjną i adoracją krzyża o godz. 9:00 i 18:00.

O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pokutne i Droga Krzyżowa. W czasie nabożeństwa - możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

Po wieczornej Eucharystii nauka stanowa dla kobiet.

We środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy o 7:00, 9:00 i 18:00 - zawierzenie osobiste i rodzin  Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo namaszczenia pobłogosławionym olejem z Ziemi Świętej.

Od niedzieli do środy włącznie o 21:00 - Apel Jasnogórski i wielka wspólna modlitwa w intencji naszych rodzin.

+ modlitwą serdeczną obejmuję i zapraszam serdecznie, wszystkich Was - kochani parafianie oraz przyjaciele Parafii św. Piotra i Pawła w Ziębicach.

Ks. Rafał, proboszcz

»
979
1
0
20 marca 2015 »

Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

"Panie Jezu, uzdrów moje życie..." - w czwartek, 26 marca, o godz. 18:00 odprawiona zostanie Msza Święta z modlitwą o duchowe i fizyczne uzdrowienie. W czasie Eucharystii specjalne błogosławieństwo wody i soli. Egzorcyzmowaną sól będzie można zabrać ze sobą do domów.

Msze św. z modlitwą o uzdrowienie (popularnie nazywane - Msze o Uzdrowienie)  to  spotkania modlitewno-ewangelizacyjne. Rozpoczynają się one Mszą św. w intencji uzdrowienia - zazwyczaj z nieco dłuższym kazaniem, po której następuje Adoracja Najświętszego Sakramentu w trakcie którego prowadzone są modlitwy wstawiennicze.

Słowo głoszone jest z mocą, wzywa do nawrócenia. Chodzi o uzdrowienie zarówno fizyczne - z chorób, skutków tych chorób, ale przede wszystkim o uzdrowienie wewnętrzne - dotykające spraw duchowych, ran, które zadaliśmy sobie sami przez własny grzech lub zadanych nam przez innych ludzi. Pan Jezus chce przychodzić i uzdrawiać całego człowieka!

»
1246
1
0
19 marca 2015 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 01.03.2015

WIELKI POST to czas wyciszenia i pogłębionej modlitwy. Droga krzyżowa dla dzieci i dorosłych w piątek o godz. 16:45; dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:30.

Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym w niedzielę, o godz. 17:30.

»
1123
1
0
25 lutego 2015 »

Rekolekcje Wielkopostne - czas łaski

Niektórzy mówią, że to przeżytek... Że rekolekcje parafialne to czysty "skansen", który już nie działa. A ja twierdzę, że takie gadanie to czysta bzdura. Rekolekcje wielkopostne to czas łaski. Cztery godziny w ciągu czterech dni są dla naszego duchowego świata (oddychającego w nas) prawdziwym błogosławieństwem...

I nie mówcie kochani, że nie macie czasu. Mamy czas. Dlatego warto do kościoła przyjść i wsłuchać się w głos Boga. A Bóg będzie do nas mówił, naszą wiarę umacniał, duchowo uzdrawiał.

Zaczynamy święty czas rekolekcji wielkopostnych - w V niedzielę Wielkiego Postu - 22 marca. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne wygłosi ks. Marcin Sęk SChr, chrystusowiec. Jako kapłan zakonny posługiwał w Polsce i Kazachstanie. Obecnie mieszka i pracuje w Szczecinie, w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest duszpasterzem akademickim, sprawuje duchową opiekę nad szczecińskimi studentami.

+ Zapraszam serdecznie, ks. Rafał, proboszcz

»
1338
1
0
24 lutego 2015 »

"Chrystusowiec wyklęty" - 67 rocznica zamordowania ks. Rudolfa Marszałka SChr

"Być wolnym, a jednak czuć się niewolnikiem, to chyba najstraszniejsze uczucie. A jednak jest ono w sercach nas wszystkich. I te pęta niewoli szatańskiej chcemy zerwać , my, garstka szaleńców, którzyśmy się wyrzekli wszystkiego - nawet prymitywizmu życiowego - domu rodzinnego - wszelkiej wygody, a wzięliśmy na siebie trud i krwawy znój. Walczymy dziś o wolność całego narodu, by poprzez mogiły tych, co polegli, śladem krwi naszych blizn szedł każdy obywatel, myślący i czujący tak jak my. Ku zwycięstwu sprawiedliwości" - pisał pochodzący z Komorowic Krakowskich ksiądz major Rudolf Marszałek, ps. "Opoka" do swoich znajomych.

10 marca 2015 roku mija 67 rocznica śmierci, zamordowanego przez komunistów, chrystusowca. Żył i zginął w duchu naszego zakonnego zawołania: "Wszystko dla Boga i Polonii Zagranicznej"... Wszystko dla Boga i Polski...

»
2315
10
0
10 marca 2015 »

Wielkopostne Rekolekcje (z Eliaszem) dla młodzieży męskiej

W dniach 5-8 marca w ziębickim domu zakonnym chrystusowców odbyły się Wielkopostne Rekolekcje dla młodzieży męskiej. Wzięło w nich udział dwudziestu jeden chłopaków z różnych stron Polski (także z Ziębic i okolic).

W czasie rekolekcji uczestnicy poznawali historię proroka Eliasza pochylając się nad biblijnymi tekstami z 1 Księgi Królewskiej. Analizując życie, powołanie i służbę Bogu Eliasza, poruszone zostały tematy związane z duchowością mężczyzn. W konferencjach powracał stale temat walki duchowej oraz trudnej i żmudnej pracy nad swoim charakterem, w celu przejścia (przy pomocy Bożej łaski) od "mężczyzny dzikiego" do "mężczyzny mądrego". Historia Eliasza prowokowała do odpowiedzi na wiele pytań, w tym na to najważniejsze: co robić i jak przeżyć swoją młodość, by wypełniły sie plany Boga w naszym życiu.

»
1392
40
0
8 marca 2015 »

Niedziela Ad Gentes - Dzień Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami

1 marca przypada druga niedziela Wielkiego Postu, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Na Mszy Świętej o 11:30 gościliśmy werbistę - ks. Artura Stawarza SVD, naszego parafianina. Przez wiele lat ks. Artur pracował jako misjonarz a jego krajem misyjnym była Papua Nowa Gwinea (Oceania). W czasie kazania nasz gość misjonarz barwnie opowiadał o swojej pracy misyjnej.

Obecne na Eucharystii dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zobowiązały się do bycia "małymi misjonarzami". Dzieci otrzymały wielkopostne zadanie: mają modlić się za misjonarzy i przez najbliższy tydzień będą zbierały wśród swoich bliskich i przyjaciół pieniążki, które zostaną przeznaczone na pomoc misjom i ubogim.

"Wobec Boga wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za misje" – przypomina bp Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W specjalnym komunikacie z tej okazji bp Mazur apeluje o modlitwę w intencji misjonarzy oraz o materialne wsparcie ich pracy. Na całym świecie pracuje obecnie 2078 misjonarzy z Polski.

»
1603
10
0
1 marca 2015 »

Wielki Post 2015

WIELKI POST to czas wyciszenia i intensywnej modlitwy. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wielkopostnych nabożeństwach – Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali.

DROGA KRZYŻOWA dla DZIECI i dorosłych – piątek, o godz. 16:45. Jest ona obowiązkowa dla wszystkich tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych.

DROGA KRZYŻOWA dla MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH – piątek, o godz. 18:30. Dla wszystkich kandydatów do bierzmowania jest ona obowiązkowa.

GORZKIE ŻALE – wraz z kazaniem pasyjnym w niedzielę, o godz. 17:30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w niedzielę - tradycyjnie o godz. 17:00.

REKOLECJE WIELKPOSTNE: 22 - 25 marca

Wygłosi je ks. Marcin Sęk SChr, chrystusowiec, duszpasterz akademicki ze Szczecina, kapłan który pracował  Kazachstanie.

»
1221
1
0
24 lutego 2015 »
Wszystkich rekordów: 314
«, powrót 1 2 3 ... 29 30 31 32 dalej » Skocz do:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne