Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego
Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Święcenia kapłańskie chrystusowców

Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej zyskało dwóch diakonów i dwóch prezbiterów. 19 maja w poznańskiej katedrze miały miejsce święcenia czterech naszych współbraci. Dwaj dotychczasowi diakoni - Damian Jędrzejak i Jarosław Koch - zostało prezbiterami, a dwaj akolici - Witalij Melnyk i Mateusz Socha - przyjęli święcenia diakonatu.

Wspólnotę ziębicką reprezentowało dwóch kapłanów - ks. Proboszcz Rafał oraz ks. Jan Guzikowski SChr.

Nowo wyświęceni chrystusowcy odprawią w czwartek (22 maja), o godz. 18:00 - Mszę Świętą Prymicyjną w naszym ziębickim kościele św. Piotra i Pawła.

Eucharystię sprawował, homilię wygłosił oraz święceń udzielił Wikariusz Generalny Archidiecezji Poznańskiej, ks. bp Grzegorz Balcerek.

1946
20 maja 2015 »

Wizyta Odnowy w Duchu Świętym ze Stargardu

W drodze na czuwanie jasnogórskie wspólnot charyzmatycznych - stargardzka wspólnoty Odnowy Ducha Świętego zajechała do Ziębic. Po Mszy Świętej w naszej parafialnej świątyni i śniadaniu, goście ze Stargardu wyruszyli na spacer.

W programie spaceru znalazły się: rynek ziębicki, Sanktuarium Męki Pańskiej oraz słynny ziębicki Orzeł, pokryty porcelaną. Nie zabrakło pysznych lodów na rynku oraz modlitwy przy grocie Matki Bożej, gdzie odśpiewaliśmy Litanię Loretańską, zawierzając Panu Bogu, przez Serce Niepokalanej, naszą Ojczyznę, rodziny i osobiste intencje.

15 maja 2015 »

Pierwszy w tym roku Dzień Fatimski za nami

13 maja to dzień szczególny dla katolików. Wspominamy bowiem tego dnia wydarzenie niezwykłe - objawienia Matki Bożej Fatimskiej.

O godz. 20:00 przy grocie Maryi odprawiona została Msza Święta. Po Eucharystii odbyła się procesja fatimska, którą zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim w świątyni.

14 maja 2015 »

"Nawracajcie się..." - Dzień Skupienia

W poniedziałek (11 maja) w ziębickim klasztorze odbył się Dzień Skupienia dla lokalnej wspólnoty zakonnej księży i braci chrystusowców oraz księży z dekanatu. Tematem przewodnim modlitewnego spotkania był temat: "Piękniejszy, bo w ciągłym nawróceniu. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię - w życiu kapłanów i osób zakonnych".

Dzień Skupienia poprowadził ks. Artur Ćwirta - ojciec duchowny ziębickiego dekanatu.

12 maja 2015 »

I Komunia Święta

10 maja 2015 »

70 lat posługi chrystusowców na Pomorzu Zachodnim

W dniach 5-9 maja 2015 roku na Pomorzu Zachodnim, a szczególnie w Szczecinie zaplanowano dni modlitw o beatyfikację Kardynała Augusta Hlonda, Prymasa Polski. Wydarzenie związane było z 70-leciem powrotu Ziem Zachodnich i Północnych do Polski po zakończeniu II wojny światowej.

Szczególnym tytułem było zorganizowanie przez kard. A. Hlonda, na mocy specjalnych uprawnień Stolicy Apostolskiej, polskich struktur kościelnych na tych nowych terenach . Jako pierwsi pracę duszpasterską na Pomorzu Zachodnim i Szczecinie podjęli księża i bracia zakonni ze zgromadzenia zakonnego założonego przez kard. A. Hlonda – Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej – chrystusowcy.

10 maja 2015 »

Majówka w kościele i przy grocie

Codziennie w Ziębicach, o 17:45 (w kościele przed Najświętszym Sakramentem) oraz o 20:00, przy grocie Matki Bożej - nasza majowa modlitwa i Litania Loretańska. Czyli wielka i gorąca modlitwa za Ojczyznę, nasze rodziny, młodzież.

Zapraszamy serdecznie.

Nabożeństwo ekspiacyjne

W poniedziałkowy wieczór, na miejscu gdzie zniszczono i sprofanowano krzyż, odbyło się nabożeństwo ekspiacyjne. Modlitwę poprowadził ks. dr hab. Bogusław Konopka, proboszcz Parafii św. Jerzego.

W nabożeństwie wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie z obydwu ziębickich parafii oraz ich duszpasterze. Odmówiona została koronka do Bożego Miłosierdzia, odśpiewano pieśni pasyjne o krzyżu świętym.

7 maja 2015 »

Nie ma świętości bez maryjności

W poniedziałek (4 maja), uroczystą Mszą Świętą w trzebnickim sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej, rozpoczęła się peregrynacja kopii jasnogórskiego wizerunku w męskich wspólnotach zakonnych archidiecezji wrocławskiej. W uroczystości wziął udział ks. proboszcz Rafał oraz brat Leszek. Obraz Czarnej Madonny przybędzie do naszej ziębickiej wspólnoty księży i braci chrystusowców - 16 czerwca.

Eucharystia, w której uczestniczyli przedstawiciele męskich wspólnot z całej archidiecezji, zainaugurowała półtoramiesięczną wędrówkę pośród nich częstochowskiego wizerunku – przywiezionego do Trzebnicy przez ks. Piotra Ciepłaka MS, prowincjała saletynów, ekonoma Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.

Zmarł biskup Józef Pazdur

Biskup odszedł do Pana w wieku 91 lat. Był nazywany przez duchowieństwo archidiecezji Ojcem.

Józef Pazdur urodził się w Woli Skrzydlańskiej w Małopolsce 22 listopada 1924 r. Jego edukacja była utrudniona poprzez wojnę, ale ostatecznie maturę zdał w 1946 r. Wtedy też przyjechał do Wrocławia, by rozpocząć studia na odtworzonym Uniwersytecie Wrocławskim. Po roku zdecydował się na formację kapłańską w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Należał do pierwszego powojennego rocznika przygotowywanego do posługi w Kościele na Dolnym Śląsku.

7 maja 2015 »
«, powrót 1 2 3 ... 29 30 31 32 33 34 dalej » Skocz do: