Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego
Środa, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Aktualności 14 czerwca 2015 wyświetleń: 1705

Dzieci z Ziębic na IV Kongresie Misyjnym w Warszawie

Występ taneczno-muzyczny dzieci z Ghany, wystawa zdjęć misyjnych, koncert Joszko Brody, salon mody indyjskiej, Msza św. i Różaniec misyjny. "Strefa dzieci” w ramach IV Krajowego Kongresu Misyjnego przyciągnęła prawie 5 tys. uczestników. W Kongresie wzięła udział grupa dzieci z naszej parafii. Do Warszawy udali się z proboszczem ks. Rafałem, p. Agnieszką Jankowską i p. Agnieszką Gnat.

Z całej Polski do Warszawy przyjechały dzieci pierwszokomunijne, ministranci, członkowie ognisk misyjnych, schole, bielanki, dzieci Maryi, koła biblijne, Szkolne Koła Caritas i innych stowarzyszeń katolickich. W tradycyjnych strojach afrykańskich, indiańskich, azjatyckich, europejskich i mieszkańców Oceanii bawiły się i modliły. Dziecięca Stacja Kongresowa odbywa się w stolicy w ramach IV Krajowego Kongresu Misyjnego.

Po powitaniu przez kard. Fernando Filoniego, prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów, dzieci wzięły udział we Mszy św. pod przewodnictwem bp. Rafała Markowskiego. - Co robi misjonarz? Jak można mu pomoc? - pytał najmłodszych w homilii biskup. Z dziecięcych odpowiedzi można się było dowiedzieć, że "misjonarz jeździ tam, gdzie Jezus jeszcze nie dojechał", że "misjonarze mają w sercu Chrystusa, chwalą Pana Boga i opiekują się dziećmi potrzebującymi", a pomóc im możemy "przez modlitwę i koperty".

W ramach spotkania był też czas na rozmowy z misjonarzami, zabawy i warsztaty w krużgankach Torwaru, salon mody czy oglądanie zdjęć z pracy misjonarzy. W południe w ramach "Muzycznych podróży misyjnych" wystąpił Joszko Broda z zespołem. Zaprezentował się też zespół Freespirit z Ghany z atrakcyjnym tanecznym spektaklem pełnym koloru i uroku ukazującym różnorodność kultur i tradycji ludów świata. Na halę wprowadzono audiowizualny most z najmłodszymi chrześcijanami z Afryki, Oceanii, Azji i Ameryki Południowej. Spotkanie zakończyła modlitwa różańcowa przygotowaną przez dzieci, młodzież i dorosłych z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach.

Oprócz udziału w IV Kongrersie Misyjnym grupa małych misjonarzy z Ziębic odwiedziła Niepokalanów, poznając życie i dzieło ewangelizacyjne św. o. Maksymiliana Marii Kolbego. Grupa misyjna z Ziębic jest najmłodszą w Polsce dziecięcą wspólnotą zaangażowaną we wsparcie i propagowanie misji świętych.

aktualizowano: 2015-06-28