Wtorek X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Norberta
Wtorek, 06 czerwca 2023 r. imieniny: Laury, Laurentego, Nory

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 19 marca 2022 wyświetleń: 485

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkiego Postu - 20.03.2022 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:30. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godzinie 17:30.
  2. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do modlitwy w intencji poczętych dzieci i ich rodziców, jak również do podjęcia duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitwa w intencji dzieci, których życie w łonie matki jest zagrożone. Ta modlitwa trwa 9 miesięcy. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Nowego Życia i Miłujcie Się. Otrzymaliśmy jeszcze kilka egzemplarzy specjalnego numeru Gościa Niedzielnego poświęconego w całości osobie św. Ojca Pio w cenie 10 zł.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczętego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej. Naszą modlitwą i pomocą materialną wspomagajmy mieszkańców Ukrainy i uchodźców oraz prośmy o pokój w tym kraju.
  6. Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

 

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.
Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.
Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski


Warszawa, dnia 18 marca 2022 roku

Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Episkopatu zapraszamy w piątek na godz. 17.00 do wspólnej modlitwy. Po odmówieniu Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy odmówimy część bolesną Różańca. O 17.30 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji. 

utworzono : 2022-03-19
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne