Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego
Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 30 stycznia 2016 wyświetleń: 1096

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 31.01.2016

Trwa Rok Miłosierdzia i nasze wielkie narodowe świętowanie 1050-lecia Chrztu Polski. Decyzją ks. Kard. Stanisława Dziwisza, nasza Parafia otrzymała relikwie św. Jana Pawła II. Uroczyste przekazanie relikwii odbędzie się w Krakowie, w czasie naszej parafialnej Pielgrzymki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Szczegóły na temat Pielgrzymki w następną niedzielę.

W poniedziałek (1 lutego) wspominamy 71 rocznicę śmierci – ks. Pawła Kontnego SChr, bohaterskiego chrystusowca, który 1 lutego 1945 roku stanął w obronie czci dziewcząt, płacąc za to swoim życiem. Został bestialsko zamordowany przez rosyjskich żołnierzy. Zawierzamy dziś Panu Bogu osobę ks. Pawła i modlimy się, by został włączony do grupy męczenników Wschodu i tym samym wyniesiony do chwały ołtarza.

W najbliższy wtorek (2 lutego) święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7:00, 12:00 i 18:00. Msza Święta w Lipie o godz. 16:00. Zapraszamy Was wszystkich tego dnia na Mszę Świętą, weźcie ze sobą świece. Również 2 lutego obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 kapłani i bracia chrystusowcy posługujący w naszej Parafii odnowią swoje śluby zakonne.

W środę (3 stycznia) - wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła i krwotoków. Na porannej i wieczornej Mszy pobłogosławimy świece św. Błażeja i udzielimy nimi błogosławieństwa.  O godz. 18:00 Msza Święta Rodziny Radia Maryja w intencji katolickich mediów. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego, które prowadzi ks. Paweł.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca (4 lutego). O godz. 17:00 Różaniec, o 17:30 Nabożeństwo pierwszo-czwartkowe. Po Mszy Świętej, po raz ostatni - uczczenie relikwii św. Charbela, które powracają do Stargardu. W czwartek Kościół Wrocławski obchodzić będzie 10 rocznicę konsekracji biskupiej Metropolity J.E. ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o ks. Arcybiskupie Józefie.

W pierwszy piątek miesiąca (5 lutego) – wspomnienie św. Agaty. Odwiedziny chorych od godz. 8:30. Tego dnia zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia wynagradzającej Komunii Świętej w ramach dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. O godz. 17:00 Różaniec. O godz. 17:30 nabożeństwo pierwszo-piątkowe. Spowiedź od godz. 17:15. „Kto dziewięć piątków odprawi, jak trzeba, nie umrze w grzechach, lecz pójdzie do Nieba”. Na wieczornej Mszy Świętej błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

W pierwszą sobotę miesiąca (6 lutego) wieczorem, o godz. 17:30 nabożeństwo pierwszo-sobotnie. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji wspólnoty Oazy Dwóch Serc. Po Mszy spotkanie formacyjne dla wspólnoty.

W przyszłą niedzielę (7 lutego) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji członkiń i członków Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

Tegoroczna uroczystość rocznicy I Komunii Świętej (dzieci, które przystąpiły do I Komunii w roku 2015) odbędzie się w niedzielę, 22 maja, na Mszy Świętej o godz. 12:00.

Informujemy, że pierwsze spotkania w ramach Kursu Przedmałżeńskiego dla par przygotowujących się do małżeństwa lub je planujących będzie 8 kwietnia (piątek), w naszym klasztorze, o godz. 19:15.

Dziękujemy wszystkim parafianom i przyjaciołom Kościoła św. Piotra i Pawła za ofiary przeznaczone na kościół oraz na ogrzewanie naszej świątyni.  Bóg zapłać za pierwsze ofiary na nowy Konfesjonał i Chrzcielnicę. Codziennie w naszej wspólnocie zakonnej modlimy się za Was, kochani in za wasze rodziny. Co tydzień też odprawiamy Mszę Świętą w intencji żyjących i zmarłych dobrodziejów, którzy wspierają i wspierali naszą ziębicką Parafię św. Piotra i Pawła.

aktualizowano: 2016-01-30
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne