Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana
Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Ogłoszenia parafialne 29 października 2016 wyświetleń: 1050

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 30.10.2016

Przeżywamy dziś uroczystość POŚWIĘCENIA naszej ŚWIĄTYNI.

W najbliższy poniedziałek (31 października), w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy na wyjątkowe i pełne Bożego Ducha – MODLITEWNE CZUWANIE „Noc Świętych” – pod hasłem „Only Holy Win” tzn. „Tylko Święty zwycięża” .

O godz. 19:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wspólną modlitwą, śpiewem i ciszą będziemy adorować Pana Jezusa, trwać w muzycznym i duchowym uwielbieniu. Razem ze świętymi: Gemmą, Jose Luisem, Rafałem Kalinowskim oraz Janem Pawłem II, których relikwie znajdują się w naszej świątyni – będziemy się modlić o świętość naszą i naszych bliskich, o świętość w naszych rodzinach. Naszej Modlitwie Uwielbienia towarzyszyć będzie także kapłańska modlitwa z nałożeniem rąk.

We wtorek (1 listopada) obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30 i 18:00. Msza Święta na Cmentarzu o godz. 11:30. Po Mszy Świętej procesja oraz poświęcenie nowych nagrobków. Wieczorem o 17:15 pierwsze w tym roku listopadowe nabożeństwo za naszych zmarłych bliskich.

W Uroczystość Wszystkich Świętych we wtorek wieczorem o godz. 20:00 – spotkajmy się na naszym Cmentarzu, by wspólnie pomodlić się na różańcu w intencji naszych bliskich zmarłych.

W Dzień Zaduszny (2 listopada) w środę wspominamy wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte tego dnia o godz. 8:00, 12:00 i 18:00. W Lipie Msza Święta o godz. 16:00.

Nawiedzając z modlitwą - kościół lub kaplicę, w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

- Wzbudzić intencję jego otrzymania.

- Być w stanie łaski uświęcającej.

- Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

- Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.

- Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Pierwsze spotkanie z kandydatami do bierzmowania – za tydzień w niedzielę (6 listopada), po wieczornej Mszy Świętej. Również za tydzień, w niedzielę o godz. 18:00, Msza Święta w intencji Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic.

W najbliższym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9:00. W tych dniach różaniec z wypominkami o godz. 17:00. W sobotę o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Oazy Dwóch Serc. Po Mszy spotkanie formacyjne i wspólna modlitwa.

Serdecznie dziękuję panom: Konstantemu Woźniakowi, Tomaszowi Pruszyńskiemu i Piotrowi Pęcakowi za poświęcony czas i poniedziałkową ofiarną pracę przy wykopaniu dwóch dołów w ramach przygotowania budynku naszej świątyni do remontu i wzmocnienia fundamentów. Z serca - wielkie „dziękuję” panowie.

Wszystkim naszym parafianom, mieszkańcom ziemi ziębickiej, czcigodnym gościom, jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia – życzymy wszelkich potrzebnych łask. Pomódlmy się też na koniec za wszystkich naszych parafian - żyjących i zmarłych, za wszystkich, którzy wznosili naszą świątynię, za kapłanów i braci chrystusowców oraz siostry Elżbietanki: Pod Twoją Obronę…

utworzono : 2016-10-29