Wtorek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Antoniego Marii Zaccarii, św. Marii Goretti
Wtorek, 05 lipca 2022 r. imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 27 czerwca 2015 wyświetleń: 1009

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 28.06.2015

W imieniu naszej ziębickiej wspólnoty zakonnej i parafialnej wyrażam ogromną wdzięczność br. Leszkowi Kwaśnikowi SChr, który z tak wielką ofiarnością i poświęceniem, przez ostanie lata, pełnił posługę zakrystianina w naszej świątyni.

Dziękujemy br. Leszkowi za jego ducha modlitwy, pokornej służby i za jego niezwykłą oraz pokorną dyspozycyjność w pracy, na rzecz naszej parafii. Brat Leszek Kwaśnik SChr decyzją wyższych przełożonych zostaje przeniesiony do posługi w Domu Głównym Towarzystwa chrystusowego w Poznaniu.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej - br. Bogdana Bartonia SChr, który zastąpi w obowiązkach br. Leszka. Jednocześnie dziękujemy br. Bogdanowi za piękny prezent, który podarował naszej parafii – relikwie św. Gemmy Galgani. Zawierzamy br. Bogdana orędownictwu tej świętej, niech dobry i miłosierny Bóg wspiera brata w posłudze zakonnej.

W poniedziałek (29 czerwca) - Uroczystość św. Piotra i Pawła - patronów naszej świątyni i parafii. Tego dnia serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą Odpustową o godz. 18:00. O 17:45 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Gemmy Galgani. Na zakończenie Mszy Świętej Odpustowej przejdziemy w procesji eucharystycznej. Zapraszamy naszych parafian do niesienia baldachimu, chorągwi, feretronów. Dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Kochani parafianie, włączcie się całymi rodzinami w świętowanie naszego Odpustu. Przybądźcie na wieczorną Mszę w poniedziałek, byśmy wspólnie razem stworzyli wielką rodzinną atmosferę i wspólnotę modlitwy.

W każdy poniedziałek, o godz. 17:45, w naszym kościele św. Piotra i Pawła - nabożeństwo do Chrystusa Ukrzyżowanego przez wstawiennictwo św. Gemmy Galgani, przy jej relikwiach. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Św. Gemma jest patronką studentów i aptekarzy. Ale nade wszystko wspiera osoby chore, cierpiące fizycznie, psychicznie i duchowo. Przed nabożeństwem można wypełnić kartkę i zapisać na niej swoje intencje. Odczytujemy je w czasie nabożeństwa, powierzając prośby i dziękczynienia orędownictwu św. Gemmy. Po Mszy Świętej indywidualne błogosławieństwo relikwiami tej niezwykłej włoskiej mistyczki i stygmatyczki.

Młodzież akademicką, szkół średnich i gimnazjalistów zapraszamy na tegoroczną Górę Tabor czyli Spotkanie Młodych, które po raz kolejny odbędzie się w Mórkowie k. Leszna Wielkopolskiego. Góra Tabor to spotkania z niezwykłymi ludźmi, warsztaty, koncerty, projekcje filmów i wspólna modlitwa młodych. Spotkanie odbędzie się w dniach 1-5 lipca. Organizujemy wyjazd na to wydarzenie. Koszt 80 zł. Zapisy w biurze parafialnym lub u ks. proboszcza.

W najbliższym tygodniu pierwszy – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa według stałego porządku. W sobotę od 8:30 odwiedziny chorych. Wyjątkowo Msza Święta dla członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic w najbliższą niedzielę o godz. 11:30. Dziękujemy za modlitwę, wsparcie duchowe i materialne naszej świątyni oraz parafii.

Wszystkim solenizantów i jubilatów najbliższego tygodnia zawierzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Niech Pan wam we wszystkim błogosławi.

aktualizowano: 2015-06-27
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne