Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty
Środa, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia parafialne 27 grudnia 2015 wyświetleń: 1204

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 27.12.2015

Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie kleryków V roku z naszego zakonnego Seminarium w Poznaniu. Wraz z Ojcem Duchowym – ks. Bogusławem spędzą oni u nas, w ziębickim klasztorze, dwa tygodnie w ramach Probacji. Obejmijmy ich serdeczną modlitwą.

W najbliższy czwartek (31 grudnia) – o godz. 18:00 Msza Święta na zakończenie Roku 2015. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec. O godz. 17:30 Nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, byśmy wdzięczni za wszystkie dary duchowe, którymi nas Bóg obdarzył w mijającym roku, otworzyli się na nowy czas łaski.

W najbliższy pierwszy piątek miesiąca (1 stycznia) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Przypominamy, że jest to uroczystość nakazana, a więc tego dnia uczestniczymy we Mszy Świętej, by zawierzyć Miłosiernemu Panu naszą przyszłość i Nowy 2016 rok. Nieuczestnictwo tego dnia we Mszy Świętej pociąga za sobą winę i grzech ciężki.

1 stycznia nie ma Mszy Świętej o godz. 7:00. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego. Przed wieczorną Mszą Św. - o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z Wypominkami Rocznymi. O godz. 17:30 Nabożeństwo pierwszo-piątkowe.

W związku z piątkową Uroczystością – odwiedzin chorych zostają odwołane i przeniesione na następny piątek (czyli na 8 stycznia).

W sobotę (2 stycznia), w Lipie, od godz. 11:00 – duszpasterska wizyta, popularnie zwana „Kolędą”. W Ziębicach wizytę duszpasterską naszych kapłanów rozpoczniemy 4 stycznia - od ulicy Browarnej. Serdecznie prosimy o przygotowanie na czas wizyty duszpasterskiej - stołu z białym obrusem, pobłogosławioną wodę z kropidełkiem, krzyż i świece oraz  księgę Pisma Świętego.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca (2 stycznia). Przed wieczorną Mszą Św. - o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. O godz. 17:30 Nabożeństwo pierwszo-sobotnie.

Za tydzień w niedzielę (3 stycznia) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca. Po Eucharystii spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych. Spotkanie opłatkowe dla wspólnoty Żywego Różańca – 6 stycznia. O godz. 15:00 Msza Święta a po Mszy wspólne wieczerzowanie w restauracji Derkacz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim troszczącym się o dobro naszej świątyni oraz klasztoru, za każde wsparcie duchowe i materialne. Z serca dziękujemy za każdą waszą ofiarę, przeznaczoną na ogrzewanie kościoła. Codziennie w nasz wspólnocie zakonnej modlimy się za wszystkich naszych dobrodziejów i darczyńców.

aktualizowano: 2015-12-27