Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia parafialne 26 marca 2016 wyświetleń: 970

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 27.03.2016

Z serca dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas w przygotowaniu świątyni oraz liturgii na uroczystości Triduum i Wielkanocy. Dziękuję moim współbraciom kapłanom, którzy w ostatnich dniach tak ofiarnie posługiwali w konfesjonale, jako szafarze Bożego Miłosierdzia i przebaczenia.

Dziękuję panu Romanowi i jego pomocnikom za udekorowanie świątyni, panu Stanisławowi, pani Wandzie za przygotowanie i uporządkowanie terenu na zewnątrz naszej świątyni. Dziękuję bratu Bogdanowi za jego ofiarna posługę w zakrystii oraz w naszej świątyni, klerykowi Romanowi, wszystkim ministrantom i lektorom, panu organiście Leszkowi, chórowi i wszystkim zaangażowanym osobom - za pomoc w przygotowaniu pięknej liturgii.

Jutro w PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 i 18:00. W Lipie Msza Święta o godz. 10:15. Po wszystkich Mszach będziemy zbierać ofiary na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne.

W pierwszy piątek miesiąca (1 kwietnia) – odwiedziny chorych od godz. 8:30. Tego dnia zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia wynagradzającej Komunii Świętej w ramach dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. O godz. 17:00 Różaniec. O godz. 17:30 nabożeństwo pierwszo-piątkowe. O godz. 18:00 – Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 17:15.

W pierwszą sobotę miesiąca (2 kwietnia) wieczorem, o godz. 17:00 – Różaniec, o godz. 17:30 nabożeństwo pierwszo-sobotnie. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji wspólnoty Oazy Dwóch Serc. Po Mszy spotkanie formacyjne dla wspólnoty.

Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia (3 kwietnia) na Mszy Świętej o godz. 12:00 nastąpi uroczyste wniesienie relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni, które przekazał naszej Parafii ks. kard. Stanisław Dziwisz. Tego dnia, na Sumie Parafialnej, rozpoczniemy także peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego po naszych domach. Obraz został zakupiony i poświęcony w Krakowie Łagiewnikach, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W Roku Miłosierdzia przyjmijcie kochani, pod swój dach - do waszych rodzin, miłosiernego Jezusa, zawierzając Mu swoje rodziny i przyszłość waszych bliskich. Zapisy na konkretny termin peregrynacji Obrazu - w Biurze Parafialnym. W związku z tymi wydarzeniami – Msza Święta w intencji Żywego Różańca (wyjątkowo) w najbliższą niedzielę - o godz. 12:00, wymiana tajemnic różańcowych pół godziny przed Mszą (o godz. 11:30).

Serdecznie zapraszamy na wielkanocne nabożeństwo – VIA LUCIS, czyli DROGĘ ŚWIATŁA. Jest to coraz bardziej popularne w Kościele nabożeństwo, wzorowane na Drodze krzyżowej (Via Crucis). Polega ono na rozważaniach siedmiu spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i pomaga w zrozumieniu oraz głębszym przeżywaniu tajemnic paschalnych. Droga Światła w naszym kościele - w najbliższą niedzielę o godz. 17:30.

Dziękujemy wszystkim parafianom i przyjaciołom Kościoła św. Piotra i Pawła za ofiary przeznaczone na kościół, na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za Wasze ofiary na nowy Konfesjonał i Chrzcielnicę, jako Wotum wdzięczności Panu Bogu w Roku Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła znajdują się „cegiełki” na nowy konfesjonał i chrzcielnicę. Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie Kościoła. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.

W imieniu całej wspólnoty księży i braci chrystusowców, posługujących od lat w ziębickiej Parafii św. Piotra i Pawła życzę Wam spokojnych, radosnych i nade wszystko pełnych Bożego Ducha świąt Wielkiej Nocy. Niech zmartwychwstały Chrystus umocni naszą wiarę i pogłębi wzajemną miłość.

utworzono : 2016-03-26