Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego
Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Ogłoszenia parafialne 29 marca 2017 wyświetleń: 789

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 26.04.2017

IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Laetare. Jej nazwa pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście: „Laetare, Ierusalem” - „Raduj się, Jerolimo”. To wezwanie do radości wydaje się czymś niezwykłym, jeśli zważymy na fakt, że właśnie jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu. A jednak – w tym czasie pokuty słyszymy nawoływanie do tego, by się radować. Kościół odpowiada na to wołanie. Dziś kapłani przyodziewają różowe szaty, porzucają wielkopostny fiolet. Tradycja niedzieli Laetare sięga do początków chrześcijaństwa. Zanim bowiem ustalono 40-dniowy post, czas pokuty rozpoczynał się od poniedziałku po IV niedzieli dzisiejszego Wielkiego Postu. Niedziela Laetare była więc ostatnim dniem radości.

DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17:30. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu Niedziele o godz. 17:30.

W pierwszą sobotę miesiąca (1 kwietnia) wieczorem, o godz. 17:30 nabożeństwo pierwszo-sobotnie. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji wspólnoty Oazy Dwóch Serc. Po Mszy spotkanie formacyjne dla wspólnoty.

W najbliższą I Niedzielę miesiąca o godz. 18:00 – Msza Święta w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic. Po zmianie tajemnic spotkanie zelatorek i zelatorów z ks. Proboszczem.

Trwa nasza wielkopostna akcja „Bądź dobry jak chleb”. Prosimy o przynoszenie do kościoła produktów żywnościowych (trwałych) i chemicznych – jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej będzie wystawiony kosz, w którym można owe produkty składać. Z góry dziękujemy za okazane serce.

Naszym parafianom, przyjaciołom Parafii oraz czcigodnym gościom życzymy owocnego i dobrego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Jubilatów i solenizantów najbliższego tygodnia otaczamy serdeczną modlitwą.

aktualizowano: 2017-03-29