Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego
Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Ogłoszenia parafialne 25 kwietnia 2015 wyświetleń: 1272

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 26.04.2015

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA rozpoczyna we wspólnocie Kościoła Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Witamy w naszej wspólnocie kleryków z poznańskiego seminarium księży chrystusowców. Dziękujemy za ich posługę i świadectwo swojego powołania. Po Mszy Świętej klerycy będą zbierali ofiary na nasze zakonne seminarium w Poznaniu, w którym kształcą się i przygotowują do kapłańskiej służby - przyszli duszpasterze polskich emigrantów.

W poniedziałek nasza Parafia weźmie udział w tzw. MARATONIE POWOŁANIOWYM. W ramach Maratonu będziemy modlili się o powołania kapłańskie i zakonne do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Od godz. 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna Adoracja w intencji powołań z naszej parafii.

Różaniec prowadzony przez kapłanów z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 9:00, 12:00, 15:00 i 17:15.

W poniedziałek na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 gościć będziemy ks. Marcina Stefanika SChr, duszpasterza od powołań w naszym zgromadzeniu zakonnym, który wygłosi nam Słowo Boże. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie tegorocznych kandydatów do Bierzmowania, młodzież i wszystkich rodziców, którym leży na sercu dobro i przyszłość swoich dorastających dzieci. Po Mszy Świętej spotkanie młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza z ks. Marcinem.

Od piątku przez cały miesiąc maj zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE. Będą one według następującego porządku:

- Nabożeństwo majowe w Kościele, przed Najświętszym Sakramentem, o godz. 17:45.

- Nabożeństwo majowe przy grocie Matki Bożej o godz. 20:00.

- Nabożeństwo majowe dla dzieci w każdy czwartek o godz. 17:00, przy grocie Matki Bożej, (dla dzieci pierwszokomunijnych - obowiązkowe).

- Majówka dla młodzieży o godz. 20:00, przy grocie MB. Po nabożeństwie zapraszamy do gry w siatkówkę, na przygotowywanym za domem parafialnym boisku siatkowym.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 8:30. Różaniec o godz. 17:00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z rocznymi wypominkami i Litanią do Matki Bożej o godz. 17:30.

W tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przypada w niedzielę i w związku z tym liturgiczne obchody zostały przeniesione na sobotę 2 maja. Zatem w najbliższą sobotę uroczyste Msze Święte ku czci MB Królowej Polski zostaną odprawione o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa w sobotniej Mszy Świętej i do gorącej modlitwy w intencji naszych rodzin, polskiej młodzieży i naszej Ojczyzny.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza Święta w intencji członków Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic różańcowych. 6. W sobotę o godz. 21:00 – nabożeństwo VIA LUCIS, czyli DROGA ŚWIATŁA. Tym razem, jeśli pogoda na to pozwoli, nabożeństwo Drogi Światła na zewnątrz kościoła. Początek przy krzyżu misyjnym.

Klub Motocyklowy MotoFrankenstein FG, zaprasza wszystkich mieszkańców, do udziału w MOTOSERCU. MOTOSERCE to ogólnopolska akcja zbiórki krwi organizowana przez motocyklistów zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Odbędzie się ona w Ząbkowicach Śl. na plantach zamkowych, przy ulicy Krzywej, w sobotę 2 maja, od godziny 10.00 do 16.00. Dla dawców krwi przewidziano specjalne upominki, a dla wszystkich uczestników imprezy, wspaniałą zabawę, z koncertami muzycznymi i konkursami dla dzieci.

MOTOSERCE w Ząbkowicach Śląskich rozpoczniemy uroczystą Mszą Św., otwierającą sezon motocyklowy w powiecie ząbkowickim. Msza Święta, odbędzie się w sobotę, 2 maja 2015r. o godzinie 10.00, w Kościele św. Anny. To kościół w rynku, obok Krzywej Wieży. Zapraszamy wszystkich posiadaczy motocykli, skuterów, trajek, quadów aby przybyli na Mszę Świętą, na swoich maszynach. Mamy zgodę na wjazd i zaparkowanie wokół kościoła, gdzie po mszy odbędzie się uroczystość poświęcenia pojazdów przed sezonem 2015r.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy z serca za wszystkie ofiary, złożone na potrzeby naszej świątyni. Niech dobry Bóg wynagrodzi wam każde duchowe i materialne wsparcie naszej świątyni oraz parafii.

aktualizowano: 2015-04-25