Środa VI tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Stanisława
Środa, 08 maja 2024 r. imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Ogłoszenia parafialne 27 lutego 2017 wyświetleń: 768

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 26.02.2017

W najbliższą środę (1 marca) ŚRODA POPIELCOWA. Tym samym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8:00, 12:00 i 18:00. W Lipie o godz. 16:00. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły.

Post jest szczególnym sposobem udziału w tajemnicy Męki Jezusa Chrystusa. Post ścisły polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i dopuszcza jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Można też w Środę Popielcową podjąć post o chlebie i wodzie – w intencji wynagradzającej Panu Bogu za grzechy osobiste, bliskich i wszystkich ludzi.

WIELKI POST to czas wyciszenia oraz intensywnej modlitwy. Zachęcamy do wzięcia udziału w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali.

DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 17:30. W najbliższy piątek różaniec z wypominkami rocznymi o godz. 17:00.

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu Niedziele o godz. 17:30. Tegoroczne kazania wygłosi ks. Józef Dudziak SChr.

Przez cały Wielki Post, trwać będzie nasza wielkopostna akcja „Bądź dobry jak chleb”. W ubiegłym roku, dzięki waszej wrażliwości i hojności, ponad trzydzieści ubogich rodzin otrzymało wsparcie na wielkanocne święta. Prosimy o przynoszenie do kościoła produktów żywnościowych (trwałych) i chemicznych – jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej będzie wystawiony kosz, w którym można owe produkty składać. Z góry dziękujemy za okazane serce.

W najbliższym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątkowe przedpołudnie od godz. 9:00 odwiedziny chorych. O godz. 15:00 – w Godzinie Miłosierdzia nabożeństwo pierwszo-piątkowe. W tych dniach różaniec o godz. 17:00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17:30. W piątek odbędzie się także całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do wstąpienia do naszej świątyni, by choć przez chwilę pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem.

W najbliższą sobotę na wieczornej Mszy Świętej modlić się będziemy w intencji Oazy Dwóch Serc. Za tydzień w niedzielę o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

9 marca odbędzie się w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dyskusja Komisji Teologicznej związana z procesem beatyfikacyjnym - sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Polaka, Prymasa Polski i Założyciela naszego zgromadzenia zakonnego. To ważny i kluczowy etap procesu beatyfikacyjnego. W związku z tym od 28 lutego rozpoczynamy dziewięciodniową nowennę i modlitwę w intencji beatyfikacji oraz cudu za wstawiennictwem Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

Dziękujemy Wszystkim naszym parafianom, mieszkańcom ziemi ziębickiej, czcigodnym gościom, jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia – życzymy wszelkich potrzebnych łask. Dziękujemy też za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszej świątyni oraz wspólnoty zakonnej. W sposób szczególny dziękujemy za intencje, które zawierzacie Bogu zamawiając Mszę Świętą oraz za ofiary przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.

aktualizowano: 2017-02-27