Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia parafialne 21 września 2016 wyświetleń: 957

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 25.09.2016

Przeżywamy dziś XXVI niedzielę w ciągu roku. W miniony czwartek (22 września) w naszym zakonnym Seminarium w Poznaniu rozpoczęły się rekolekcje kleryków przed ponowieniem ślubów zakonnych. Rekolekcje dla alumnów prowadzi nasz Proboszcz – ks. Rafał; potrwają one do 29 września. Prosimy o modlitwę i duchowe wsparcie dla rekolekcjonisty oraz kleryków, by rekolekcje przyniosły błogosławione owoce i umocniły naszych młodych współbraci w powołaniu zakonnym.

W najbliższy czwartek (29 września) obchodzimy w liturgii święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.

W najbliższą - pierwszą sobotę miesiąca (1 października) rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Tego dnia wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Październikowe. O godz. 17:30 nabożeństwo pierwszo-sobotnie. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji Róży p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i ich rodzin oraz w intencji Oazy Dwóch Serc. Po Mszy Świętej spotkanie Oazy.

Zapraszamy gorąco, w miesiącu październiku do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji naszych rodzin, naszej Parafii i Ojczyzny. Nabożeństwa październikowe przed Najświętszym Sakramentem (z wyjątkiem pierwszych: czwartku, piątku i soboty miesiąca) codziennie o godz. 17:15.

Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 18:00, Msza Święta w intencji wspólnot Żywego Różańca. Po Mszy Świętej wymiana tajemnic i spotkanie zelatorek poszczególnych Róż Żywego Różańca z ks. Proboszczem Rafałem.

Uczniów klas III Gimnazjum i szkół średnich, którzy pragną w 2017 roku przyjąć Sakrament Bierzmowania, prosimy o zapisywanie się na listę kandydatów, w Biurze Parafialnym, do końca września.

Pierwsze spotkanie dla par przygotowujących się do małżeństwa lub je planujących, w ramach Kursu Przedmałżeńskiego – 14 października, w klasztorze, o godz. 19:15. Zapisy na Kurs jesienny w czasie pierwszego spotkania (14 października).

Z serca dziękujemy za wszystkie wasze ofiary złożone na nasz nowy konfesjonał. Informujemy jednocześnie, że udało się nam wspólnymi siłami zebrać kwotę 23 tysięcy złotych. Przed nami – zamontowanie nowej chrzcielnicy, która w roku 1050-lecia Chrztu Polski - będzie naszym parafialnym wotum wdzięczności za nasze chrzty i wielkie dziedzictwo chrześcijańskiej Polski. Rozliczenia wszystkich inwestycji z roku 2016 - dokonamy wraz z Radą Parafialną na początku nowego roku 2017. Za wszystkich ofiarodawców odprawiamy w tygodniu Mszę Świętą, zawierzając darczyńców oraz ich rodziny Bożej Opiece. Wszystkim naszym parafianom, mieszkańcom ziemi ziębickiej, czcigodnym gościom, jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia – życzymy wszelkich potrzebnych łask i Bożego Błogosławieństwa. Pamiętamy o was i waszych rodzinach w naszych codziennej zakonnej modlitwie.

W minionym tygodniu odszedł do Pana ś.p. Józef Gucwa. Zawierzmy naszych bliskich zmarłych oraz ś.p. Józefa - Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

aktualizowano: 2016-09-21