Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego
Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ogłoszenia parafialne 23 lipca 2016 wyświetleń: 1120

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.07.2016

W naszej Ojczyźnie trwają Światowe Dni Młodzieży pod hasłem „Błogosławieni Miłosierni”. W środę do Polski przybędzie Ojciec Święty Franciszek. Zachęcamy do duchowego włączenia się w ten piękny i ważny dla naszej Ojczyzny czas. Obejmijmy serdeczną modlitwą polską i przybyłą z całego świata młodzież.

W czwartek o 10:30, na Jasnej Górze, papież Franciszek odprawi Mszę Świętą dziękczynną z okazji 1050-lecia chrztu Polski. W piątek, sobotę i niedzielę w Krakowie, Ojciec Święty razem z młodzieżą z całego świata trwać będzie na modlitwie w radosnej atmosferze przeżywania wiary. Zachęcamy do śledzenia w Telewizji Polskiej wszystkich transmisji związanych z pielgrzymką Ojca Świętego Franciszka.

W najbliższy poniedziałek – święto Apostoła św. Jakuba, we wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

W związku z przypadającym w najbliższym tygodniu (w poniedziałek) wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców, za tydzień w niedzielę (31 lipca), po wszystkich Mszach Świętych poświęcenie pojazdów samochodowych, połączone z modlitwą w intencji kierowców i ich rodzin.

Naszą kochaną młodzież (i nie tylko) zapraszamy na tegoroczną pieszą pielgrzymkę z Warszawy na Jasną Górę, w grupie Czarnej (od lat prowadzonej przez księży chrystusowców). Z Warszawy wychodzimy 6 sierpnia, na Jasną Górę dochodzimy 14 sierpnia. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym parafianom i przyjaciołom Parafii za ofiary złożone na nasz nowy Konfesjonał. Pokornie prosimy o wsparcie, dzięki któremu uda się nam szczęśliwie spłacić należność firmie stolarskiej, która ten piękny konfesjonał nam przygotowała. Za tydzień przedstawimy szczegółowe rozliczenie tej inwestycji.

Wszystkim naszym parafianom, mieszkańcom ziemi ziębickiej, czcigodnym gościom, jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia – życzymy wszelkich potrzebnych łask. Zawierzamy Was Bożej Opiece.

Pomódlmy się na koniec w intencji Ojca Świętego Franciszka, jego pielgrzymki do Polski, w intencji młodzieży, pielgrzymów, rodzin, kapłanów i osób zakonnych, którzy uczestniczą w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie… Pod Twoją Obronę…

utworzono : 2016-07-23