Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego
Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 25 stycznia 2016 wyświetleń: 973

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.01.2016

Trwa Rok Miłosierdzia i nasze wielkie narodowe świętowanie 1050-lecia Chrztu Polski. Zachęcamy Was, kochani Parafianie i Przyjaciele do głębokiej odnowy duchowej i przeżycia pierwszych dziewięciu piątków miesiąca. Zawierzamy Was wszystkich Miłosiernemu Sercu Jezusa i prosimy: skorzystajmy wszyscy z wielkiej łaski, którą pragnie ofiarować nam Jezus Chrystus.

Obiecał On wszystkim, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmą Komunią Świętą w dziewięć pierwszych piątków miesiąca - wiele łask, błogosławieństwo dla naszych rodzin i szczęśliwą śmierć. Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców, małżonków i wszystkich dorosłych – otwórzmy się na Boże Miłosierdzie!

Dziś, po Mszy Świętej zbiórka ofiar pieniężnych dla młodych (z uboższych, ziębickich rodzin) którzy pragną pojechać na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Zebrane pieniądze przeznaczymy na dofinansowanie ich wyjazdu - na ŚDM w Krakowie. Radujemy się z faktu, że wielu młodych z Ziębic i okolic pragnie pojechać do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Wesprzyjmy ich duchowo i materialnie.

W środę (27 stycznia) po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego, które prowadzi ks. Paweł.

W najbliższy czwartek (28 stycznia) o godz. 17:45 - Nabożeństwo do św. Michała Archanioła, w intencji osób uzależnionych, zniewolonych i nękanych. O  godz. 18:00 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła i św. Charbela. Po Mszy Świętej błogosławieństwo i uczczenie relikwii św. Charbela.

W tym roku nie ma I Komunii Świętej - jest to związane ze zmianą podstawy programowej religii w szkole oraz z decyzją Episkopatu Polski. I Komunia Święta dla dzieci z III kl. Szkoły Podstawowej będzie w roku 2017 – 21 maja. Jednocześnie informujemy, że nie jest jeszcze znana data Sakramentu Bierzmowania w bieżącym roku. Wciąż czekamy na decyzję ks. Arcybiskupa.

W 2016 roku, w naszej Parafii odbędą się dwa Kursy Przedmałżeńskie. Pierwszy „wiosenny” w kwietniu i maju, drugi w październiku i listopadzie. Spotkania w ramach Kursu Przedmałżeńskiego odbywają się w piątek o godz. 19:15. Pierwsze spotkanie dla par przygotowujących się do małżeństwa lub je planujących – 8 kwietnia, w klasztorze, o godz. 19:15.

Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania – zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 w następną niedzielę (31 stycznia), po Mszy spotkanie formacyjne.

Dziękujemy wszystkim parafianom i przyjaciołom Kościoła św. Piotra i Pawła za ofiary przeznaczone na kościół oraz na ogrzewanie naszej świątyni.  Bóg zapłać za pierwsze ofiary na nowy Konfesjonał i Chrzcielnicę. Codziennie w naszej wspólnocie zakonnej modlimy się za Was, kochani in za wasze rodziny. Co tydzień też odprawiamy Mszę Świętą w intencji żyjących i zmarłych dobrodziejów, którzy wspierają i wspierali naszą ziębicką Parafię św. Piotra i Pawła.

utworzono : 2016-01-25
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne