Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia parafialne 21 listopada 2015 wyświetleń: 1104

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 22.11.2015

Obchodzimy dziś w Kościele - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto tytularne naszego zgromadzenia zakonnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Z tej okazji, łącząc się duchowo z chrystusowcami i prowadzonymi przez nich parafiami na całym świecie, dziękujemy dziś za istnienie i posługę chrystusowców. Nasze zgromadzenie zakonne przybyło do Ziębic w 1948 r. Parafia św. Piotra i Pawła istnieje od 1972 roku. Dziękujemy w imieniu naszego Zgromadzenia za Waszą życzliwość oraz za świadectwo pięknego życia i żywej wiary. To dla nas prawdziwy zaszczyt i wielka łaska podążać razem z Wami ku świętości.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy dziś patronkę muzyki kościelnej - św. Cecylię. Z serca dziękujemy naszemu organiście p. Leszkowi za jego ofiarną i piękną posługę muzyczną w naszej świątyni. Dziękujemy także p. Małgosi Rutowicz za jej piękny śpiew na Mszach. Radujemy się też z dzisiejszej obecności ziębickiego chóru LAURUS, pod kierunkiem pani Barbary Elbert. Bóg zapłać za Wasz piękny śpiew i uświetnienie dzisiejszej Uroczystości. Zawierzamy Was wszystkich Bożej Opiece przez wstawiennictwo św. Cecylii, Waszej Patronki.

Za tydzień w niedzielę (29 listopada) rozpoczyna się liturgiczny okres Adwentu oraz nasze Rekolekcje Parafialne. Poprowadzi je chrystusowiec ks. Krzysztof Jeruzalski SChr, na co dzień posługujący w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Niedzielne Msze Święte z nauką rekolekcyjną (już według nowego porządku) o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 i 18:00. W poniedziałek, wtorek i środę Msze z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7:00 i 18:00.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Świętych Roratnich. W naszej świątyni Roraty od poniedziałku do soboty - o godz. 7:00 rano. Przed Mszą “Godzinki”. Roraty dla dzieci dwa razy w tygodniu - we wtorek i w piątek o godz. 18:00. Dzieci otrzymają specjalne wyklejanki i materiały na czas Adwentu. Wśród dzieci, które zdobędą wszystkie naklejki roratnie rozlosujemy nagrody, w tym nagrodę główną - tablet - od Ks. Proboszcza.

Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe dla młodzieży, które odbędą się w dniach 4-6 grudnia 2015. Rekolekcje odbędą się w naszym klasztorze. Koszt rekolekcji (nocleg, posiłki, wyjazd w góry) - 80 zł.

Różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17:30. Różaniec na Cmentarzu w niedzielę o godz. 15:00.

Niezwykle budująca jest Wasza modlitwa i pamięć o swoich bliskich zmarłych. Dusze, za które się ktoś modli na ziemi, odwdzięczają się niezmiernie, wstawiając się za tymi osobami przed Bogiem. Ojciec Pio mawiał: “To niewiarygodne, co dusze czyśćcowe mogą uczynić dla naszego duchowego dobra, z wdzięczności dla tych na ziemi, którzy pamiętają o modlitwie za nie”. Znając niezmierzone cierpienia tychże dusz oraz ogromną wartość modlitwy wstawienniczej, polecał swoim duchowym dzieciom: „Módlcie się, módlcie się, módlcie się. Musimy opróżnić czyściec. Wszystkie dusze muszą być uwolnione”.

Dlatego podobnie jak w ubiegłym roku, zachęcamy Was do wielkiej i całorocznej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych w ramach Rocznych Wypominek. Przy wyjściu z kościoła znajdują się Karty Wypominkowe. Prosimy o ich wypełnienie i dostarczenie do Zakrystii lub Biura Parafialnego do 15 grudnia.

W intencji naszych bliskich zmarłych, wypisanych na kartach, zostanie odprawionych przez cały rok - 46 Mszy Świętych. W każdy piątek (od grudnia 2015 do października 2016 r.) o godz. 18:00 Msza Święta za zmarłych poleconych Bogu w Wypominkach Rocznych. Przed Mszą Świętą - Różaniec w ich intencji, z wyczytaniem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim troszczącym się o dobro naszej świątyni oraz klasztoru, za każde wsparcie duchowe i materialne. Codziennie w naszej wspólnocie zakonnej modlimy się za wszystkich naszych dobrodziejów i darczyńców.

utworzono : 2015-11-21