Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia parafialne 19 lutego 2016 wyświetleń: 1002

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.02.2016

W dzisiejszą (trzecią) niedzielę miesiąca modlimy się gorliwie za wszystkich naszych rodaków i waszych bliskich przebywających poza granicami Ojczyzny. Modlitwą obejmujemy także kapłanów i osoby konsekrowane - posługujących na emigracji.

Przez cały Wielki Post trwa nasza charytatywna akcja „Miłosierny Samarytanin jest w tobie”. Zachęcamy do wsparcia uboższych rodzin w naszej Parafii i przynoszenia do kościoła produktów żywnościowych (trwałych) i chemicznych – jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących. Z serca dziękujemy za wasze pierwsze produkty, które już ofiarowaliście.

W tym tygodniu rozpoczynamy remont pomieszczenia w którym mieścić się będzie nowe Biuro Parafialne. Zakupione zostało nowe okno, drzwi i meble. Biuro Parafialne jest wizytówką każdej Parafii. Z dumą będziemy mogli zaprezentować je ks. Biskupowi, który prawdopodobnie – jesienią będzie wizytował naszą Parafię.

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęliśmy starania o pozyskanie pieniędzy z funduszy unijnych – na remont elewacji zewnętrznej naszej świątyni i wzmocnienie jej fundamentów. Prosimy o duchowe wsparcie tej inicjatywy. W związku z planami remontowymi świątyni, zakrystii, Biura Parafialnego informujemy, że taca z pierwszej niedzieli miesiąca będzie tzw. „tacą budowlaną” a ofiary przez was złożone będą przeznaczone na wyżej wymienione inwestycje. Całość tych inicjatyw będzie pod czujnym okiem Rady Parafialnej, której statut zatwierdził właśnie ks. Abp Józef Kupny. Powołanie Rady Parafialnej i zatwierdzenie jej członków nastąpi w najbliższych tygodniach o czym na bieżąco będziemy was, kochani Parafianie, informować.

DROGA KRZYŻOWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17:30. W piątek różaniec z wypominkami rocznymi o godz. 17:00.

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu Niedziele o godz. 17:30.

Zachęcamy do lektury katolickich czasopism, wyłożonych przy wyjściu z kościoła. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego płyta CD z Gorzkimi Żalami (5 zł.). Są też najnowsze numery Nowego Życia i czasopisma Miłujcie się.

Dziękujemy wszystkim parafianom i przyjaciołom Kościoła św. Piotra i Pawła za ofiary przeznaczone na kościół.  Bóg zapłać za Wasze ofiary na nowy Konfesjonał i Chrzcielnicę, jako Wotum wdzięczności Panu Bogu w Roku Miłosierdzia. Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie Kościoła. Na ten cel zebraliśmy 3.000 zł. Rachunek za miesiące październik-listopad wyniósł 2.200 za miesiące grudzień i styczeń - 4.500 zł. Łącznie za ogrzewanie kościoła zapłaciliśmy dotychczas – 6.700 zł.

Codziennie w naszej wspólnocie zakonnej modlimy się za Was, kochani i za wasze rodziny. Co tydzień też odprawiamy Mszę Świętą w intencji żyjących i zmarłych dobrodziejów, którzy wspierają i wspierali naszą ziębicką Parafię św. Piotra i Pawła.

Ks. Rafał, proboszcz

utworzono : 2016-02-19