Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego
Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia parafialne 20 maja 2017 wyświetleń: 737

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21 maja 2017

Przeżywamy dziś szóstą Niedzielę Wielkanocną. Radujemy się dziś i dziękujemy Panu Bogu za dar I Komunii Świętej, którą przyjęło w tym roku 38 dzieci. Z serca dziękujemy wszystkim rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, naszym parafianom i dobrodziejom, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali oraz przygotowywali teren przykościelny i naszą świątynię.

Do soboty włącznie trwać będzie Biały Tydzień, dlatego proszę dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców o uczestnictwo w wieczornych mszach, jako dziękczynienie za dar I Komunii Świętej. Zapraszamy przez cały tydzień na nabożeństwo majowe o godz. 17:45, przed Najświętszym Sakramentem.

Od poniedziałku do soboty dodatkowo nabożeństwo majowe o godz. 20:00, przy Grocie Matki Bożej. Modlitwa różańcowa w naszej świątyni codziennie o godz. 17:15.

Od piątku (26 maja) na wieczornej Mszy rozpoczniemy dziewięciodniową Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Organizujemy wyjazd na Lednicę, czyli ogólnopolskie spotkanie młodych na polach lednickich, które w tym roku odbywa się pod hasłem: „Idź i kochaj”. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub zapisanie się na listę, po Mszy, w biurze parafialnym.

Naszą kochaną młodzież i kandydatów do Bierzmowania - zapraszamy serdecznie w czwartek (25 maja) o godz. 20:00 przy grocie Matki Bożej na majówkę. Po nabożeństwie majowym zapraszamy do ogrodu klasztornego na siatkówkę i ognisko.

W najbliższy piątek (26 maja) zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, w czasie której będziemy dziękować Bogu i modlić się za nasze ukochane mamy. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież a także wszystkie matki, które po Mszy namaścimy olejem nardowym, olejem radości i Bożego pokoju, przywiezionym z Ziemi Świętej.

Dziękujemy Wam wszystkim za duchowe i materialne wsparcie wszystkich dzieł parafialnych i naszej świątyni. Dziś trzecia niedziela miesiąca, pomódlmy się zatem za wszystkich naszych rodaków żyjących i pracujących poza granicami Ojczyzny:

Panie Jezu, Pasterzu dusz, który przyszedłeś szukać i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się nad braćmi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód Słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie; i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki. Pozwól nam pójść do nich, rozbudzić w nich wiarę ojców i zgromadzić ze wszystkich krańców ziemi w Domu Ojca. Spraw też, Panie, by braciom naszym za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy, gotowych nieustannie szukać zaginionych owiec. Tym zaś, którzy już są stróżami Twej owczarni, daj siłę znosić ciężar dnia i spiekoty. Matko Jezusa, Królowo Polonii Zagranicznej i wszyscy święci Polski patronowie, wstawiajcie się przed Panem za nami i za braćmi naszymi. Amen.

utworzono : 2017-05-20