Wtorek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha
Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia parafialne 19 listopada 2016 wyświetleń: 904

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 20.11.2016

Obchodzimy dziś w Kościele - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto tytularne naszego zgromadzenia zakonnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, założonego w 1932 roku przez Sługę Bożego – Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda. Z tej okazji, łącząc się duchowo z chrystusowcami i prowadzonymi przez nich parafiami na całym świecie, dziękujemy dziś za istnienie i posługę chrystusowców.

Nasze zgromadzenie zakonne przybyło do Ziębic w 1948 roku. Dziękujemy w imieniu naszego Zgromadzenia za Waszą życzliwość oraz za świadectwo pięknego życia i żywej wiary. To dla nas prawdziwy zaszczyt i wielka łaska podążać razem z Wami ku świętości.

Zapraszamy do listopadowej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych bliskich, codziennie o godz. 17:15 w naszej świątyni. W każdą niedzielę listopada (na ziębickim Cmentarzu) o godz. 15:00 - różaniec w intencji naszych bliskich zmarłych.

Niezwykle budująca jest Wasza modlitwa i pamięć o swoich bliskich zmarłych. Ojciec Pio mawiał: “To niewiarygodne, co dusze czyśćcowe mogą uczynić dla naszego duchowego dobra, z wdzięczności dla tych na ziemi, którzy pamiętają o modlitwie za nie”. Dlatego podobnie jak w ubiegłym roku, zachęcamy Was do całorocznej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych w ramach Rocznych Wypominek. Przy wyjściu z kościoła znajdują się karty wypominkowe. Prosimy o ich wypełnienie i dostarczenie do Zakrystii lub Biura Parafialnego do 11 grudnia. W każdy piątek (od 16 grudnia 2016 do października 2017 r.) o godz. 18:00 - Msza Święta za zmarłych poleconych Bogu w Wypominkach Rocznych, przed Mszą Świętą  Różaniec w ich intencji z wyczytaniem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

W najbliższy wtorek (22 listopada) wspomnienie św. Cecylii – patronki twórców i wykonawców muzyki kościelnej. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą w intencji p. Leszka (naszego organisty), chóru Laurus, prowadzonego przez p. Barbarę Elbert oraz p. Małgorzaty Rutowicz.

Za tydzień rozpoczynamy liturgiczny Okres Adwentu.

Z serca dziękujemy Wam wszystkim za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszej świątyni oraz wspólnoty zakonnej. Dziękujemy szczególnie wspólnotom: Żywego Różańca i Oazy Dwóch Serc za złożenie ofiary w wysokości – 1.600 zł. Za te pieniądze zakupiliśmy dwa piękne obrusy ołtarzowe, złoty ornat na Uroczystość Chrystusa Króla, sześć czerwonych ornatów i cztery świece ołtarzowe.

W SOBOTĘ (19 listopada) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie nasi pasterze, wierni i przedstawiciele najwyższych władz państwowych dokonali uroczystego - Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. To zwieńczenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zachęcamy Was byście zabrali ze sobą tekst Modlitwy Zawierzenia i byście dzisiaj wieczorem, w swoich domach, w gronie rodzinnym – zawierzyli Chrystusowi Królowi Wasze rodziny i Waszą przyszłość. Zaproście w akcie wiary Chrystusa Króla do swojego życia, do swoich rodzin.

utworzono : 2016-11-19