Wtorek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Antoniego Marii Zaccarii, św. Marii Goretti
Wtorek, 05 lipca 2022 r. imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 18 kwietnia 2015 wyświetleń: 1270

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 19.04.2015

Przeżywamy dziś NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ, która inauguruje Tydzień Biblijny. Jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

Gorąco zachęcamy, byście począwszy od dnia dzisiejszego, przez cały najbliższy tydzień, sięgali po Pismo Święte. Weźcie do ręki Biblię, zapalcie świecę i spróbujcie codziennie przeczytać jeden psalm i fragment Ewangelii według św. Marka. Po przeczytaniu Słowa Bożego pomódlcie się przez chwilę, rozważając przeczytany fragment biblijny.

W związku z Tygodniem Biblijnym - zapraszamy w najbliższą środę, po wieczornej Mszy Świętej, na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Będziemy czytać Pismo Święte, poznawać historię jego powstawania oraz modlić się Słowem Bożym. Sięgniemy do oryginalnych tekstów w języku greckim i hebrajskim. Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją znajomość Pisma Świętego i nauczyć się medytacji Słowem Bożym, gorąco na to spotkanie zapraszamy. Prosimy wziąć ze sobą Pismo Święte.

W czwartek uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika, patrona Polski. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 18:00. W sobotę o godz. 21:00 – nabożeństwo VIA LUCIS, czyli DROGA ŚWIATŁA.

Za tydzień NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA. Rozpoczniemy nią Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W naszej wspólnocie gościć będziemy kleryków z naszego poznańskiego seminarium księży chrystusowców. Klerycy będą dawać świadectwo swojego powołania i zbierać ofiary na nasze zakonne seminarium.

W niedzielę 26 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 18:00 – kandydaci do Bierzmowania, w obecności swoich rodziców i bliskich, złożą uroczyste wyznanie wiary i odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy z serca za wszystkie ofiary, złożone na potrzeby naszej świątyni. Niech dobry Bóg wynagrodzi wam każde duchowe i materialne wsparcie naszej świątyni oraz parafii.

aktualizowano: 2015-04-18
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne