Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego
Sobota, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Ogłoszenia parafialne 21 marca 2017 wyświetleń: 730

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 19.03.2017

W dzisiejszą III Niedzielę Wielkiego Postu modlimy się za naszych rodaków i ich rodziny, żyjących poza granicami Ojczyzny, oraz ich duszpasterzy.

DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 17:30. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu Niedziele o godz. 17:30.

Trwa nasza wielkopostna akcja „Bądź dobry jak chleb”. Prosimy o przynoszenie do kościoła produktów żywnościowych (trwałych) i chemicznych – jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej będzie wystawiony kosz, w którym można owe produkty składać. Z góry dziękujemy za okazane serce.

Jutro (tj. w poniedziałek) 20 marcaUroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 8:00 i 18:00. To patronalne święto J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego – Pasterza Archidiecezji Wrocławskiej. Pamiętajmy o ks. Arcybiskupie w naszych modlitwach.

W poniedziałek, we wspomnienie św. Józefa, zapraszamy wszystkich panów a szczególnie mężów i ojców oraz wszystkich mężczyzn pragnących wstąpić w szeregi Bractwa św. Józefa – na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00. Zapraszamy też panie, byście św. Józefowi powierzyli swoich ukochanych mężczyzn, mężów, ojców, dziadków, synów. Na zakończenie Mszy Świętej specjalne błogosławieństwo z namaszczeniem olejami z Ziemi Świętej dla wszystkich mężczyzn.

Naszym parafianom, przyjaciołom Parafii oraz czcigodnym gościom życzymy owocnego i dobrego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Pomódlmy się na koniec za naszych rodaków (i ich rodziny) oraz za kapłanów, braci i siostry zakonne, posługujących w polonijnych diasporach na całym świecie:

Panie Jezu, Pasterzu dusz, który przyszedłeś szukać i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się nad braćmi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód Słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie; i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki. Pozwól nam pójść do nich, rozbudzić w nich wiarę ojców i zgromadzić ze wszystkich krańców ziemi w Domu Ojca. Spraw też, Panie, by braciom naszym za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy, gotowych nieustannie szukać zaginionych owiec. Tym zaś, którzy już są stróżami Twej owczarni, daj siłę znosić ciężar dnia i spiekoty. Matko Jezusa, Królowo Polonii Zagranicznej i wszyscy święci Polski patronowie, wstawiajcie się przed Panem za nami i za braćmi naszymi. Amen.

utworzono : 2017-03-21