Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego
Czwartek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Ogłoszenia parafialne 16 września 2016 wyświetleń: 797

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18.09.2016

W dzisiejszą – XXIV Niedzielę w ciągu roku wzywamy orędownictwa św. Stanisława Kostki, patrona Polski i polskiej młodzieży. Przez wstawiennictwo św. Stanisława zawierzamy miłosiernemu Panu dzieci i młodzież. Z racji, że jest dzisiaj trzecia niedziela miesiąca - szczególną modlitwą otaczamy również naszych rodaków, żyjących i pracujących poza granicami Ojczyzny, ich rodziny i polonijnych duszpasterzy.

Kończy się powoli probacja naszych współbraci kleryków z V roku, którzy 21 września powrócą do Seminarium w Poznaniu, by kontynuować swoje studia i formację. Pamiętajcie o nich w swoich modlitwach, prosząc Boga, by nie zabrakło nigdy dobrych pasterzy, kapłanów i braci zakonnych, którzy poświęcą swoje życie w służbie Bogu i Polonii Zagranicznej.

W najbliższą środę (21 września) – święto św. Mateusza Apostoła. W piątek wspominamy w liturgii św. Ojca Pio z Pietralciny.

Uczniów klas III Gimnazjum i szkół średnich, którzy pragną w 2017 roku przyjąć Sakrament Bierzmowania, prosimy o zapisywanie się na listę kandydatów, w Biurze Parafialnym, do końca września.

Pierwsze spotkanie dla par przygotowujących się do małżeństwa lub je planujących, w ramach Kursu Przedmałżeńskiego – 14 października, w klasztorze, o godz. 19:15. Zapisy na Kurs jesienny w czasie pierwszego spotkania (14 października).

Wszystkim naszym parafianom, mieszkańcom ziemi ziębickiej, czcigodnym gościom, jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia – życzymy wszelkich potrzebnych łask. Zawierzamy Was Bożej Opiece. Pomódlmy się na koniec, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki - w intencji naszych bliskich i wszystkich Polaków, którzy żyją i pracują poza granicami Ojczyzny, za polonijnych duszpasterzy, którzy posługują w środowiskach polonijnych, o powołania kapłańskie i zakonne do naszego zgromadzenia zakonnego, za obecne i przyszłe pokolenia młodych Polaków:

Panie Jezu, Pasterzu dusz, który przyszedłeś szukać i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się nad braćmi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód Słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie; i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki. Pozwól nam pójść do nich, rozbudzić w nich wiarę ojców i zgromadzić ze wszystkich krańców ziemi w Domu Ojca. Spraw też, Panie, by braciom naszym za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy, gotowych nieustannie szukać zaginionych owiec. Tym zaś, którzy już są stróżami Twej owczarni, daj siłę znosić ciężar dnia i spiekoty. Matko Jezusa, Królowo Polonii Zagranicznej i wszyscy święci Polski patronowie, wstawiajcie się przed Panem za nami i za braćmi naszymi. Amen.

utworzono : 2016-09-16