Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia parafialne 14 października 2016 wyświetleń: 802

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 16.10.2016

Przeżywamy dziś uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – głównej patronki naszej Archidiecezji Wrocławskiej. Z racji, że jest dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, szczególną modlitwą otaczamy również naszych rodaków, żyjących i pracujących poza granicami Ojczyzny, ich rodziny i polonijnych duszpasterzy.

W miesiącu modlitwy różańcowej zapraszamy gorąco do wspólnego odmawiania różańca w intencji naszych rodzin, naszej Parafii i Ojczyzny – codziennie, przed Najświętszym Sakramentem, o godz. 17:15.

W najbliższą środę (19 października) nasza Parafia weźmie udział w tzw. MARATONIE POWOŁANIOWYM. W ramach Maratonu będziemy modlili się (wraz z wiernymi wszystkich parafii chrystusowców w Polsce) o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. W środę od godz. 8:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna Adoracja w intencji powołań z naszej parafii. Różaniec prowadzony przez kapłanów z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 8:30, 12:00 i 17:15. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie - wspólnotę Żywego Różańca, Oazę Dwóch Serc, Rodzinę Szkaplerza Świętego, Rodzinę Radia Maryja, Klub AA Bolko oraz powstające Bractwo św. Józefa.

Na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 gościć będziemy ks. Marcina Stefanika SChr, duszpasterza od powołań w naszym zgromadzeniu zakonnym, który wygłosi nam Słowo Boże. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie tegorocznych kandydatów do Bierzmowania, młodzież i wszystkich rodziców, którym leży na sercu dobro i przyszłość swoich dorastających dzieci.

W najbliższą sobotę (22 października) przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. W czasie Mszy Świętej o godz. 8:00 i 18:00 będziemy modlić się przy relikwiach Papieża Polaka w intencji naszych rodzin.

Również w sobotę (22 października) wraz z ks. Dziekanem Ryszardem – zapraszamy Członków Żywego Różańca oraz wszystkich naszych parafian na pieszą pielgrzymkę z Ciepłowodów do Kobylej Głowy, by wspólnie trwać na modlitwie przy relikwiach św. Jana Pawła II. Do Ciepłowodów pojedziemy autokarem. Tam o godz. 17:30 odmówimy różaniec. Po modlitwie wyruszymy w pielgrzymce pieszej (3 km.) do Kobylej Głowy, gdzie odprawiona zostanie Msza Święta połączona z błogosławieństwem i osobistym uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. Zapisy na to wydarzenie w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła leżą karty wypominkowe. Prosimy o ich wypełnienie i o wypisanie wyraźnie „drukowanymi” literami imion i nazwisk zmarłych, za których będziemy modlić się przez cały listopadowy miesiąc.

Wszystkim naszym parafianom, mieszkańcom ziemi ziębickiej, czcigodnym gościom, jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia – życzymy wszelkich potrzebnych łask. Zawierzamy Was Bożej Opiece. Pomódlmy się na koniec, wzywając orędownictwa św. Jadwigi Śląskiej, w intencji naszych bliskich i wszystkich Polaków, którzy żyją i pracują poza granicami naszej Ojczyzny, za ich bliskich i duszpasterzy, którzy posługują w środowiskach polonijnych:

Panie Jezu, Pasterzu dusz, który przyszedłeś szukać i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się nad braćmi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód Słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie; i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki. Pozwól nam pójść do nich, rozbudzić w nich wiarę ojców i zgromadzić ze wszystkich krańców ziemi w Domu Ojca. Spraw też, Panie, by braciom naszym za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy, gotowych nieustannie szukać zaginionych owiec. Tym zaś, którzy już są stróżami Twej owczarni, daj siłę znosić ciężar dnia i spiekoty. Matko Jezusa, Królowo Polonii Zagranicznej i wszyscy święci Polski patronowie, wstawiajcie się przed Panem za nami i za braćmi naszymi. Amen.

utworzono : 2016-10-14