Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego
Piątek, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Ogłoszenia parafialne 14 listopada 2015 wyświetleń: 1182

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 15.11.2015

Głęboko poruszeni oraz wstrząśnięci bestialskim atakiem terrorystycznym w Paryżu, łączymy się duchowo z wszystkimi poszkodowanymi i rodzinami ofiar. Tych, co zginęli zawierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

W najbliższy piątek (20 listopada) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. Tego dnia odbędzie się doroczna i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy Świętej. O godz. 9:00 Różaniec, który poprowadzi nasza wspólnota zakonna.O godz. 12:00 Różaniec Oazy Dwóch Serc. O godz. 17:30 Różaniec poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

Św. Rafał Kalinowski jest patronem ks. Proboszcza Rafała. Zapraszamy w piątek (20 listopada) na wieczorną Eucharystię o godz. 18:00, w czasie której solenizant - ks. Proboszcz Rafał będzie dziękował za dar życia i powołania oraz modlił się w intencji wszystkich parafian, swoich bliskich i przyjaciół. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy ołtarzu w intencji ks. Rafała.

Zbliża się powoli okres Adwentu. Rozpoczniemy go Rekolekcjami Parafialnymi, które rozpoczną się w I Niedzielę Adwentu (29 listopada). Poprowadzi je chrystusowiec ks. Krzysztof Jeruzalski SChr, na co dzień posługujący w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

Już dziś serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Świętych Roratnich. Roraty codziennie (od poniedziałku do soboty) o godz. 7:00 rano. Przed Mszą “Godzinki”. Roraty dla dzieci dwa razy w tygodniu - we wtorek i w piątek o godz. 18:00. Szczegółowe informacje w gablotach i na stronie internetowej.

Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe dla młodzieży, które odbędą się w dniach 4-6 grudnia 2015. Rekolekcje odbędą się w naszym klasztorze. Koszt rekolekcji (nocleg, posiłki, wyjazd w góry) - 80 zł.

Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych: Różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17:30. Różaniec na Cmentarzu w niedzielę o godz. 15:00.

Informujemy, że od pierwszej Niedzieli Adwentu (29 listopada) w Kościele św. Piotra i Pawła niedzielne Msze Święte odprawiane będą według następującego porządku: o godz. 7:00, 8:30, 10:00 (Msza Święta dla dzieci), 12:00 (Suma Parafialna oraz Chrzty) oraz o 18:00 (Msza dla młodzieży). Jednocześnie informujemy, że wszystkie intencje zamówione już na Mszę o godz. 9:00 - odprawione zostaną o godz. 8:30. Intencje z 11:30 będą odprawione na Mszy Świętej o godz. 12:00.

W najbliższą Niedzielę (22 listopada) - Uroczystość Chrystusa Króla, święto tytularne naszego zgromadzenia zakonnego - księży i braci chrystusowców. Wszystkich parafian i ich rodziny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:30, by wspólnie razem podziękować Panu Bogu za Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej oraz za posługę chrystusowców w Ziębicach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim troszczącym się o dobro naszej świątyni oraz klasztoru, za każde wsparcie duchowe i materialne. Codziennie w naszej wspólnocie zakonnej modlimy się za wszystkich naszych dobrodziejów i darczyńców.

utworzono : 2015-11-14