Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia parafialne 14 maja 2016 wyświetleń: 1050

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 15.05.2016

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dziękujemy miłosiernemu Bogu za dar Ducha Świętego, który od wieków prowadzi wspólnotę Kościoła. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, pamiętamy w sposób szczególny o naszych rodakach i ich rodzinach, żyjących i pracujących poza granicami Ojczyzny. Niech Duch Święty umacnia ich wiarę i prowadzi szczęśliwie ku Niebu.

W naszej Parafii trwa PEREGRYNACJA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO. Rodziny, które pragną wziąć udział w peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego prosimy o zgłoszenie się w Biurze Parafialnym.

Trwa Rok Miłosierdzia - w każdy piątek, o godz. 15:00, w naszej świątyni odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Przez cały tydzień nabożeństwo majowe o godz. 17:30, przed Najświętszym Sakramentem. W soboty dodatkowo - nabożeństwo majowe o 20:00, przy Grocie Matki Bożej.

W najbliższy wtorek (17 maja) trzech diakonów z naszego zakonnego Seminarium w Poznaniu otrzyma święcenia kapłańskie. Dzielimy się z wami naszą radością i wdzięcznością Panu Bogu za trzech kolejnych kapłanów chrystusowców, którzy zasilą szeregi duszpasterzy polonijnych.

Nowo wyświęceni kapłani przybędą w najbliższy czwartek (19 maja) do Ziębic, by o godz. 18:00 – odprawić w naszej świątyni Mszę Prymicyjną. Zapraszamy zatem w czwartek, na wieczorną Eucharystię, na zakończenie której nowo wyświęceni kapłani chrystusowcy - udzielą swojego błogosławieństwa prymicyjnego.

W poniedziałek (16 maja) święto NMP Matki Kościoła. W czwartek (19 maja) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Młodzież z Ziębic i okolic, która pragnie wziąć udział w Światowym Spotkaniu Młodych w sierpniu, w Krakowie, prosimy o zgłoszenie się po Mszy do Biura Parafialnego. Przypominamy, że w ŚDM mogą wziąć udział młodzi w przedziale wiekowym 14 – 30 lat. Osoby, które zdecydowały się jechać na ŚDM muszą wypełnić formularz i dostarczyć go do końca najbliższego tygodnia. Formularze do odebrania po Mszy Świętej.

Dziękujemy wszystkim parafianom i przyjaciołom Kościoła św. Piotra i Pawła za ofiary przeznaczone na kościół oraz na nowy Konfesjonał i Chrzcielnicę. Przy wyjściu z Kościoła leżą cegiełki na nowy Konfesjonał i Chrzcielnicę. Pokornie prosimy o wsparcie tych dzieł, które są Wotum Wdzięczności Panu Bogu za Jego wielkie i wciąż przez nas doświadczane – Miłosierdzie. Bez waszych ofiar nie będziemy w stanie sfinalizować tych dzieł. Niech dobry Bóg błogosławi wam we wszystkim, za waszą ofiarność i duchową wrażliwość.

Pomódlmy się na koniec – za wszystkich naszych rodaków, żyjących poza granicami Ojczyzny i ich duszpasterzy:

Panie Jezu, Pasterzu dusz, który przyszedłeś szukać i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się nad braćmi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód Słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie; i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki. Pozwól nam pójść do nich, rozbudzić w nich wiarę ojców i zgromadzić ze wszystkich krańców ziemi w Domu Ojca. Spraw też, Panie, by braciom naszym za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy, gotowych nieustannie szukać zaginionych owiec. Tym zaś, którzy już są stróżami Twej owczarni, daj siłę znosić ciężar dnia i spiekoty. Matko Jezusa, Królowo Polonii Zagranicznej i wszyscy święci Polski patronowie, wstawiajcie się przed Panem za nami i za braćmi naszymi. Amen.

utworzono : 2016-05-14