Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego
Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Ogłoszenia parafialne 21 stycznia 2017 wyświetleń: 871

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 15.01.2017

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. W sposób szczególny obejmujemy modlitwą wszystkich naszych rodaków żyjących i pracujących poza granicami Ojczyzny oraz ich duszpasterzy.

Od dzisiejszej niedzieli (15 stycznia), na wieczornej Eucharystii o godz. 18:00, rozpoczynamy cykl katechez na temat Mszy Świętej, które wygłosi ks. Proboszcz. Serdecznie zapraszamy tych, którzy pragną poznać znaczenie oraz symbolikę słów i gestów wykonywanych podczas Mszy Świętej. A wszystko po to, by jeszcze głębiej i bardziej świadomie przeżywać Eucharystię.

Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w dziękczynnej Pielgrzymce do Fatimy, w setną rocznicę objawień Matki Bożej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 8-12 sierpnia, 2017 roku. Szczegółowe informacje w Biurze Parafialnym po Mszy Świętej. Zapisy na pielgrzymkę do końca lutego.

Za tydzień w niedzielę (22 stycznia) na wszystkich Mszach Świętych modlić się będziemy o beatyfikację Sług Bożych ks. Kardynała Augusta Hlonda i o. Ignacego Posadzego SChr. Na Mszy Świętej o godz. 12:00 gościć będziemy naszego współbrata ks. Bogusława Kozioła SChr, postulatora procesów beatyfikacyjnych, który wygłosi nam Słowo Boże i pobłogosławi w oratorium tablicę pamiątkową poświęconą wielkiemu Apostołowi polskich imigrantów – o. Ignacemu Posadzemu SChr. Współzałożyciel Towarzystwa Chrystusowego wielokrotnie odwiedzał naszą ziębicką wspólnotę chrystusowców, odprawiał Msze i modlił się w naszej świątyni. Dziś jest kandydatem na ołtarze.

Po Mszy Świętej będzie można nabyć przepyszne ciasta, przygotowane przez ministrantów i ich rodziców. Będzie to doskonały dodatek do niedzielnej kawy i dodatkowo finansowe wsparcie wyjazdu naszych ministrantów i lektorów, który pragniemy zorganizować w ferie zimowe. Z góry serdecznie dziękujemy za okazane serce, wsparcie i pomoc.

Dziękujemy wszystkim rodzinom, które już odwiedziliśmy, za serdeczne przyjęcie, dobre słowo i wszelkie uwagi, odnośnie funkcjonowania naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Kościoła, za każdą waszą ofiarę, przeznaczoną na ogrzewanie kościoła. Codziennie w naszej wspólnocie zakonnej modlimy się za wszystkich naszych dobrodziejów i darczyńców. Życzymy wam dobrego tygodnia i powierzamy Bożej opiece.

aktualizowano: 2017-01-21