Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego
Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia parafialne 10 grudnia 2015 wyświetleń: 1091

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 13.12.2015

Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu. W ostatni wtorek, 8 grudnia, Ojciec Święty Franciszek zainaugurował Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, który potrwa do 20 listopada 2016 r. Przeżyjmy ten święty czas Roku Miłosierdzia w bliskości z Panem, odkrywając na nowo wielką miłość Boga Miłosiernego do nas.

W związku z Rokiem Jubileuszowym w każdy piątek (począwszy od najbliższego) od godz. 15:00 do 16:00 w naszej świątyni celebrować będziemy Godzinę Miłosierdzia. O godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Będziemy się też wsłuchiwać w słowa św. S. Faustyny spisane w jej Dzienniku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i do zawierzania Bożemu Miłosierdziu – naszych bliskich, parafii i naszej Ojczyzny. W Godzinie Miłosierdzia w konfesjonale będzie obecny kapłan, będzie więc możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Świętych Roratnich. W naszej świątyni Roraty od poniedziałku do soboty - o godz. 7:00 rano. Przed Mszą o godz. 6:40 - “Godzinki”. Roraty dla dzieci dwa razy w tygodniu - we wtorek i w piątek o godz. 18:00.

Dziś i za tydzień, po Mszy Świętej będziemy mogli wziąć udział w pięknej akcji – w naszym parafialnym mini Jarmarku Bożonarodzeniowym, zorganizowanym przez ministrantów i lektorów. Służba Liturgiczna przygotowała pierniki, różne słodkości oraz „sianko na stół wigilijny”. Będzie też można nabyć świece Caritasu, opłatki i kalendarze na rok 2016. Uzyskane z tej akcji ofiary pragniemy przeznaczyć na działalność naszej Służby Liturgicznej oraz na dwudniowy wyjazd naszych ministrantów i lektorów w góry, w czasie ferii zimowych.

Br. Bogdan roznosi pobłogosławione opłatki i świece Caritasu na stół wigilijny, prosimy o serdeczne przyjęcie brata.

Zachęcamy Was do wielkiej i całorocznej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych w ramach Rocznych Wypominek. W najbliższy piątek o godz. 17:15 odmówimy Różaniec w intencji naszych bliskich zmarłych, poleconych w Wypominkach Rocznych. O godz. 18:00 – Msza Święta w intencji zmarłych chrystusowców i bliskich z waszych rodzin.

Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam w najbliższą Niedzielę na Mszę Świętą o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie formacyjne.

Wszystkich, którzy mają kogoś bliskiego, żyjącego i pracującego poza granicami naszej Ojczyzny zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 12:00. W każdą TRZECIĄ niedzielę miesiąca modlimy się w intencji polskiej emigracji, kapłanów, braci i siostry zakonne, którzy prowadzą duszpasterstwo wśród Polonii na całym świecie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim troszczącym się o dobro naszej świątyni oraz klasztoru, za każde wsparcie duchowe i materialne. Jak już z pewnością poczuliście – włączone zostało ogrzewanie naszej świątyni. Opłata za ogrzewanie kościoła w sezonie zimowym - kończy się w kwocie 12 tys. złotych. Dlatego z serca dziękujemy za każdą waszą ofiarę, przeznaczoną na ogrzewanie kościoła. Codziennie w naszej wspólnocie zakonnej modlimy się za wszystkich naszych dobrodziejów i darczyńców.

Ks. Rafał, proboszcz

aktualizowano: 2015-12-12