Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana
Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Ogłoszenia parafialne 12 listopada 2016 wyświetleń: 837

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 13.11.2016

W dzisiejszą 33 Niedzielę Zwykłą modlimy się za naszych rodaków żyjących poza granicami Ojczyzny, ich duszpasterzy i wszystkich migrantów, żyjących w naszym kraju. Dzisiaj również łączymy się duchowo i wspieramy naszą modlitwą - prześladowanych wyznawców Chrystusa a szczególnie za irackich chrześcijan, okrutnie prześladowanych i nękanych przez tzw. „islamskich fanatyków”.

Zapraszamy do listopadowej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych bliskich, codziennie o godz. 17:15 w naszej świątyni. W każdą niedzielę listopada (na ziębickim Cmentarzu) o godz. 15:00 - różaniec w intencji naszych bliskich zmarłych.

19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie nasi pasterze, wierni i przedstawiciele najwyższych władz państwowych dokonają uroczystego - Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. To zwieńczenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. W związku z tym historycznym wydarzeniem trwa w naszej Parafii 9-dniowa Nowenna do Chrystusa Króla.

Od czwartku (17 listopada) przeżywać będziemy Triduum, jako nasze przygotowanie do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana – którego dokonamy 20 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla. Niech te trzy dni Triduum będą naszymi duchowymi rekolekcjami i wielkim świętem naszej wiary. Gorąco zachęcamy do włączenia się w parafialną modlitwę i duchowe przygotowanie do intronizacji Chrystusa Króla w naszej Parafii i w naszych rodzinach. W ramach katechezy okolicznościowe homilie wygłosi w tych dniach Proboszcz ks. Rafał Jerzy Sorkowicz SChr.

W czwartek (17 listopada) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji naszej Parafii i wszystkich wspólnot parafialnych. Będzie to także dzień pokuty i przebłagania za nasze grzechy. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i Muzyczne Uwielbienie.

W piątek (18 listopada) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji dzieci, młodzieży i naszych rodzin. Na Mszy Świętej dzieci pierwszokomunijne otrzymają modlitewniki a młodzież przygotowująca się do Bierzmowania złoży uroczyste wyznanie wiary. Zapraszamy na tę Mszę wasze całe rodziny. W czasie Mszy Świętej rodzice pobłogosławią swoje dzieci i zawierzą ich przyszłość Chrystusowi Królowi.

W sobotę (19 listopada) dzień modlitwy za osoby chore i cierpiące. Na Mszy Świętej o godz. 8:00 i 18:00 udzielimy Sakramentu Chorych.

Za tydzień w niedzielę (20 listopada) Uroczystość Chrystusa Króla, święto tytularne naszego zgromadzenia zakonnego - księży i braci chrystusowców oraz wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – patrona emigrantów i Sybiraków. Wszystkich parafian i ich rodziny zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej oraz za posługę księży i braci  chrystusowców w Ziębicach. Na Mszach Świętych dokonamy także uroczystego - Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Tego dnia odbędzie się doroczna i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja Chrystusa w godz. 11:00 – 12:00 (księża i bracia CHRYSTUSOWCY) oraz od 13:00 do 18:00.

-  od 13:00  Najświętszy Sakrament adoruje Róża św. MB Wniebowziętej i św. Barbary

-  od 14:00  Róża MB Częstochowskiej oraz Oaza dwóch Serc

-  od 15:00  Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Joanny Beretty Molli

-  od 16:00  do 17:00 mężczyźni z Róży św. Jana Pawła II i powstającego Bractwa św. Józefa

Wszystkim naszym parafianom, mieszkańcom ziemi ziębickiej, czcigodnym gościom, jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia – życzymy wszelkich potrzebnych łask. Dziękujemy też za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszej świątyni oraz wspólnoty zakonnej.

Pomódlmy się też na koniec za naszych rodaków żyjących i pracujących poza granicami Ojczyzny oraz za ich duszpasterzy:

Panie Jezu, Pasterzu dusz, który przyszedłeś szukać i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się nad braćmi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód Słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie; i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki. Pozwól nam pójść do nich, rozbudzić w nich wiarę ojców i zgromadzić ze wszystkich krańców ziemi w Domu Ojca. Spraw też, Panie, by braciom naszym za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy, gotowych nieustannie szukać zaginionych owiec. Tym zaś, którzy już są stróżami Twej owczarni, daj siłę znosić ciężar dnia i spiekoty. Matko Jezusa, Królowo Polonii Zagranicznej i wszyscy święci Polski patronowie, wstawiajcie się przed Panem za nami i za braćmi naszymi. Amen.

utworzono : 2016-11-12