Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego
Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 11 marca 2016 wyświetleń: 1100

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 13.02.2016

Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Jednocześnie rozpoczęliśmy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. W poniedziałek i wtorek Msze z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00 i 18:00. Spowiedź w dni powszednie od godz. 17:30. W ostatni dzień Rekolekcji (we wtorek) zapraszamy szczególnie wszystkich małżonków oraz ich dzieci.

Gorąco zachęcamy do wsparcia wielkanocnej akcji Caritasu –zakupując baranki wielkanocne i świece na stół świąteczny, wspieramy osoby cierpiące, samotne i chore. Zachęcamy też do wsparcia uboższych rodzin w naszej Parafii i przynoszenia do kościoła różnych produktów jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących.

DROGA KRZYŻOWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17:30. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:30.

W drugą niedzielę Wielkanocy – Niedzielę Bożego Miłosierdzia, na Mszy Świętej o godz. 12:00 nastąpi uroczyste wniesienie relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni. Relikwie Ojca Świętego przekazał naszej Parafii ks. kard. Stanisław Dziwisz. Tego dnia, na Sumie Parafialnej, rozpoczniemy także peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego po naszych domach. Obraz został zakupiony i poświęcony w Krakowie Łagiewnikach, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W Roku Miłosierdzia przyjmijcie kochani, pod swój dach - do waszych rodzin, miłosiernego Jezusa, zawierzając Mu swoje rodziny i przyszłość waszych bliskich. Zapisy na konkretny termin peregrynacji Obrazu w Biurze Parafialnym.

Dziękujemy wszystkim parafianom i przyjaciołom Kościoła św. Piotra i Pawła za ofiary przeznaczone na kościół, na kwiaty do Bożego Grobu.  Bóg zapłać za Wasze ofiary na nowy Konfesjonał i Chrzcielnicę, jako Wotum wdzięczności Panu Bogu w Roku Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła znajdują się „cegiełki” na nowy konfesjonał i chrzcielnicę. Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie Kościoła. 

utworzono : 2016-03-11
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne