Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana
Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Ogłoszenia parafialne 12 grudnia 2016 wyświetleń: 812

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 11.12.2016

Rozpoczynamy dziś nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe. Hasłem przewodnim rekolekcji, prowadzonych przez naszego współbrata chrystusowca - ks. Krzysztofa Wąchałę SChr są słowa z Ewangelii św. Jana: „Po tym poznają, żeście uczniami moimi”.

Rekolekcje Adwentowe to nasza, jeszcze jedna szansa, by wsłuchać się w głos Boga. Zaganiani i pochłonięci tysiącami spraw (czy to czujemy, czy nie) musimy się na chwilę zatrzymać. Zostawić wszystko i przyjść do źródła, do Chrystusa, by się dobrze przygotować do głębokiego przeżycia Uroczystości Bożego Narodzenia.

Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym: w najbliższe poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8:00 i 18:00.

We wtorek (13 grudnia) na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy szczególnie naszą ukochaną młodzież i ich rodziców oraz młodych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

W środę (14 grudnia) na zakończenie rekolekcji - Nabożeństwo Posłania z namaszczeniem olejem nardowo-mirrowym z Ziemi Świętej.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Świętych Roratnich, od poniedziałku do soboty - o godz. 8:00 rano. Przed Mszą o godz. 7:40  wspólne odśpiewanie “Godzinek”. Roraty dla dzieci dwa razy w tygodniu - we wtorek i w piątek o godz. 18:00.

W najbliższą piątek (16 grudnia) o godz. 18:00 - Msza Święta za zmarłych poleconych Bogu w Wypominkach Rocznych. Przed Mszą Świętą  o godz. 17:15 - Różaniec z wyczytaniem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w dziękczynnej Pielgrzymce do Fatimy, w setną rocznicę objawień Matki Bożej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 8-12 sierpnia, 2017 roku. Na trasie pielgrzymki: Fatima, Lizbona, Porto, Braga, Nazare, Batalia oraz dzień odpoczynku nad Oceanem Atlantyckim. Wylatujemy 8 sierpnia (z lotniska we Wrocławiu), powrót 12 sierpnia (także do Wrocławia). Szczegółowe informacje i zapisy w Biurze Parafialnym po Mszy Świętej.

Za tydzień w IV Niedzielę Adwentu będziemy modlić się w intencji naszych rodaków żyjących i pracujących poaza granicami Ojczyzny i ich duszpasterzy.

Dziś po Mszy Świętej - Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzała (własnoręcznie przygotowane i pobłogosławione) „sianko na stół wigilijny”, opłatki, piękne kalendarze ścienne na rok 2017 oraz świece Caritasu. Zebrane pieniądze przeznaczymy na wyjazd naszych ministrantów i lektorów w ferie zimowe, w ramach podziękowania za ich gorliwą służbę przy ołtarzu.

Wszystkim Wam, drodzy parafianie i przyjaciele Parafii – życzymy wielu Bożych łask, obejmujemy Was serdeczną modlitwą i pamięcią życząc, byście dobrze i w głębokiej łączności z Chrystusem – przeżywali piękny czas łaski, którym jest Adwent. Czuwajcie i strzeżcie daru wiary

aktualizowano: 2016-12-12