Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego
Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Ogłoszenia parafialne 10 czerwca 2017 wyświetleń: 1121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 11.06.2017

W związku z obchodami 100-lecia objawień MB Fatimskiej 13 czerwca 2017 roku zapraszamy na podniosłe i uroczyste wydarzenie. W związku z wyjątkowym Dniem Fatimskim - we wtorek nie ma Adoracji i różańca o godz. 17:00 i Mszy Świętej o godz. 18:00.

13 czerwca o godz. 20:00 odprawimy w kościele św. Piotra i Pawła Mszę Świętą w intencji Ziębic i ziębickich rodzin. Ok. 21:00 wyruszymy w PROCESJI ŚWIATŁA, z figurą Matki Bożej fatimskiej ulicami miasta. Na Rynku, w sercu Ziębic, dokonamy aktu przebłagania za wszystkie nasze grzechy i zło, które dokonało się na przestrzeni wieków w naszym mieście. Następnie uroczyście zawierzymy Ziębice i nasze rodziny - Niepokalanemu Sercu Maryi. Weźcie ze sobą różańce i świece. Zmobilizujcie, kochani, swoich bliskich i przyjaciół. Przyjdźcie całymi rodzinami. 13 czerwca, w historyczny wieczór, zrobimy wspólnie coś wielkiego i niesamowitego. Maryja w Fatimie prosiła: "Zawierzcie się mojemu Sercu". Nie możemy pozostać głusi na jej wołanie. Matka woła z miłością, dzieci jej odpowiedzą. Konkretnie, całym sercem, na chwałę Pana.

W historii Ziębic jest wiele momentów oraz wydarzeń, gdy osobowe zło mocno dotykało i niszczyło duchowo społeczność tu żyjącą. Dlatego w czasie procesji fatimskiej, na rynku ziębickim, dokonamy uroczystego Aktu Zawierzenia Ziębic i jego mieszkańców Niepokalanemu Sercu Maryi. Weźcie ze sobą świece.

W najbliższy czwartek (15 czerwca) obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 12:00 (po Procesji) i o godz. 18:00.

Centralna procesja wyruszy z Bazyliki Męki Pańskiej (Kościół św. Jerzego) ok. godz. 11:00. Przed procesją w św. Jerzym - Msza Święta o godz. 10:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na ul. Browarnej i przed grotą Matki Bożej.

Po procesji ok. godz. 12:00 - Msza Święta przy Grocie Matki Bożej. Przypominamy, że w Boże Ciało mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej, gdyż jest to uroczystość nakazana. Nie wystarczy udział w samej tylko procesji. Zachęcamy też gorąco, by w tym dniu przyjąć Komunię Świętą.

Spowiedź przed Bożym Ciałem we wtorek i środęprzed i w czasie porannej oraz wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zachęcamy do udekorowania okien i domów na terenie naszej parafii. Dajmy publiczne świadectwo naszej wiary i miłości do Chrystusa.

W miesiącu czerwcu (z wyjątkiem najbliższego wtorku) wspólny różaniec w naszym kościele o godz. 17:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.

W najbliższą sobotę (17 czerwca) o godz. 15:00 Msza Święta w intencji Klubu AA Bolko, za uzależnionych i współuzależnionych.

24 czerwca w sobotę organizujemy całodzienną autokarową pielgrzymkę do Lichenia – w pierwszym rzędzie zapraszamy tegoroczne dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. Będzie to Wasze dziękczynienie za dar I Komunii Świętej.

Dziękujemy wszystkim naszym parafianom i dobrodziejom za duchowe oraz materialne wsparcie wszystkich dzieł parafialnych i naszej świątyni. Życzymy dobrego tygodnia i zawierzamy wasze rodziny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

aktualizowano: 2017-06-10