Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego
Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 10 stycznia 2016 wyświetleń: 1074

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.01.2016

Trwa Rok Miłosierdzia, ogłoszony przez Ojca Świętego - Franciszka oraz Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Jeszcze raz mocno Was zachęcamy, byście w 2016 roku uczcili dzień swojego Chrztu Świętego, który naznaczył nas na całe życie Bożym Miłosierdziem. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, na niedzielnych Eucharystiach, po homilii będzie można uroczyście odnowić swoje Przyrzeczenia Chrzcielne.

Jeśli w danym miesiącu przypada rocznica Waszego Chrztu, weźcie ze sobą świecę i stańcie przed Ołtarzem Pana, dziękując Miłosiernemu Panu za łaskę Chrztu Świętego. Wszyscy, którzy to uczynią, mogą wpisać się do Wielkiej Księgi Jubileuszowej 1050-lecia Chrztu Polski, która zostanie ofiarowana Ojcu Świętemu Franciszkowi.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej - br. Wiesława Osucha SChr, który decyzją przełożonych został skierowany do Ziębic. Niech dobry i miłosierny Bóg błogosławi bratu we wszystkim.

Trwa czas wizyty duszpasterskiej. Z serca dziękujemy wszystkim rodzinom, które już odwiedziliśmy, za serdeczne przyjęcie, dobre słowo i wszelkie uwagi, odnośnie funkcjonowania naszej Parafii. To piękny znak, że wielu z Was całym swoim sercem angażuje się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Szczegółowy program Kolędy (na najbliższe dni) na stronie internetowej naszej Parafii: www.ziebice.eparafia.pl oraz w gablotach. W dni powszednie kolędujemy od godz. 16:00.

W najbliższym tygodniu plan kolędy jest następujący:

11 STYCZNIA (poniedziałek): Wałowa 42 - 60, 24 - 40, 27 – 49.

12 STYCZNIA (wtorek): Wałowa 53 – 69, 69a – 79, 81 – 87.

13 STYCZNIA (środa): Kolejowa 20 - 40 a, 44 – 56, 17 - 47n. Pocztowa 1

16 STYCZNIA (sobota): Kolęda uzupełniająca (od godz. 12:00)

W lipcu 2016 roku, w Krakowie – odbędą się kolejne XXXI Światowe Dni Młodzieży. Ponad dwa miliony młodych ludzi z całego świata spotka się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Zapraszamy serdecznie młodzież z naszej Parafii do włączenia się w to wielkie i piękne wydarzenie. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoich synów i córki do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Od dzisiaj ruszają zapisy (zapisujemy się w Biurze Parafialnym lub u ks. Proboszcza). Będziemy z młodymi w Krakowie w dniach 29 lipca – 1 sierpnia. Koszt pobytu (nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma) – 310 zł (+ koszt transportu do Krakowa i z powrotem). Szczegółowe info na stronie parafialnej.

W najbliższą środę (13 stycznia) o godz. 18:00 Msza Święta Rodziny Radia Maryja – w intencji katolickich mediów.

W najbliższą sobotę (16 stycznia) o godz. 15:30 Msza Święta w intencji członków Klubu AA Bolko, ich bliskich i przyjaciół.

Serdecznie dziękujemy wszystkim troszczącym się o dobro naszej świątyni oraz klasztoru, za każde wsparcie duchowe i materialne. Z serca dziękujemy za ofiary przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Codziennie w nasz wspólnocie zakonnej modlimy się za wszystkich naszych dobrodziejów i darczyńców.

aktualizowano: 2016-01-10
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne