Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego
Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Ogłoszenia parafialne 8 października 2016 wyświetleń: 777

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 09.10.2016

Przeżywamy dziś XXVIII niedzielę w ciągu roku. Obchodzimy dziś XVI Dzień Papieski. Po Mszy Świętej zbierać będziemy ofiary na młodych stypendystów z ubogich rodzin, wspomaganych przez fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za każdą Waszą ofiarę, przeznaczoną na naszą polską utalentowaną młodzież – z serca dziękujemy.

W miesiącu modlitwy różańcowej zapraszamy gorąco do wspólnego odmawiania różańca w intencji naszych rodzin, naszej Parafii i Ojczyzny – codziennie, przed Najświętszym Sakramentem, o godz. 17:15.

W nocy z 21 na 22 października (piątek/sobota) odbędzie się na Jasnej Górze modlitewne czuwanie w intencji Polaków żyjących w kraju i za granicą, w intencji polskich rodzin i naszej Ojczyzny. Organizujemy trzydniowy wyjazd-pielgrzymkę na to piękne wydarzenie. W programie pielgrzymowania: Częstochowa, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska i Kraków. Koszt wyjazdu (przejazd, nocleg, posiłki – 180 zł.). Zapisy w Biurze Parafialnym.

W środę (12 października) po wieczornej Mszy Świętej – ważne i pilne spotkanie zelatorek Róż Żywego Różańca oraz przedstawicieli Oazy Dwóch Serc z ks. Proboszczem.

W czwartek (13 października) ostatni w tym roku DZIEŃ FATIMSKI. Różaniec po Mszy Świętej porannej o godz. 8:30, 12:00 i wieczorem o godz. 17:15. Msza Święta z procesją fatimską o godz. 18:00.

Wszystkich pasjonatów Pisma Świętego informujemy, że od najbliższego tygodnia – spotkanie Kręgu Biblijnego (prowadzonego przez ks. Pawła) odbywać się będzie w czwartki, po wieczornej Mszy Świętej.

W sobotę (15 października) o godz. 15:30 Msza Święta w intencji ziębickiego Klubu AA Bolko. Wieczorem, o godz. 18:00, modlić się będziemy przez wstawiennictwo Matki Bożej Szkaplerznej w intencji wszystkich czcicieli Matki Bożej. Po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Szkaplerza Świętego.

Za tydzień w niedzielę (16 października) uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – głównej patronki naszej Archidiecezji. To także trzecia niedziela miesiąca, modlić się więc będziemy w intencji naszych rodaków oraz wielu Waszych bliskich żyjących i pracujących za granicą. Msza Święta w intencji Polonii i jej duszpasterzy na Sumie Parafialnej o godz. 12:00.

Uczniów klas III Gimnazjum i szkół średnich, którzy pragną w 2017 roku przyjąć Sakrament Bierzmowania, prosimy o zapisywanie się na listę kandydatów w Biurze Parafialnym.

Pierwsze spotkanie dla par przygotowujących się do małżeństwa lub je planujących, w ramach Kursu Przedmałżeńskiego, w najbliższy piątek (14 października) w klasztorze - o godz. 19:15.

Z serca dziękujemy za wszystkie wasze ofiary złożone na nasz nowy konfesjonał i chrzcielnicę. Za wszystkich ofiarodawców odprawiamy w tygodniu Mszę Świętą, zawierzając darczyńców oraz ich rodziny Bożej Opiece. Wszystkim Wam – życzymy wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa. Pamiętamy o was i waszych rodzinach w naszych codziennej zakonnej modlitwie.

utworzono : 2016-10-08