Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego
Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia parafialne 5 grudnia 2015 wyświetleń: 1234

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 06.12.2015

Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Jest z nami młodzież ze Stargardu Szczecińskiego, z Poznania i Ziębic, która kończy – swoje trzydniowe Rekolekcje Adwentowe. Radujemy się z obecności ks. Marcina Stefanika, chrystusowca i dwóch współbraci kleryków z Poznania. Równocześnie dziękuję z serca wszystkim paniom i rodzinom, które przygotowały dla naszych kochanych młodych rekolektantów - ciasta i pierogi. Niech Pan wam błogosławi.

W sobotę (5 grudnia) w Peru odbyła się beatyfikacja dwóch polskich franciszkanów - o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego w. W ten sposób Kościół w Polsce wzbogacił się o dwóch nowych męczenników, którzy 24 lata temu ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

W najbliższy wtorek (8 grudnia) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia rozpoczyna się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia – ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7:00 i 18:00. Nasze parafialne uroczyste rozpoczęcie Roku Miłosierdzia odbędzie się w najbliższą Niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 12:00.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Świętych Roratnich. W naszej świątyni Roraty od poniedziałku do soboty - o godz. 7:00 rano. Przed Mszą o godz. 6:40 - “Godzinki”.

Roraty dla dzieci dwa razy w tygodniu - we wtorek i w piątek o godz. 18:00.

W środę (9 grudnia) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Rodziny Radia Maryja i katolickich mediów.

W najbliższą sobotę o godz. 15:30 – Msza Święta w intencji członków Klubu AA Bolko i ich rodzin.

Br. Bogdan roznosi pobłogosławione opłatki i świece Caritasu na stół wigilijny, prosimy o serdeczne przyjęcie brata.

Po Mszy Świętej (w biurze parafialnym) można nabyć piękne katolickie kalendarze na rok 2016.

Zachęcamy Was do wielkiej i całorocznej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych w ramach Rocznych Wypominek. Przy wyjściu z kościoła znajdują się Karty Wypominkowe. Prosimy o ich wypełnienie i dostarczenie do Zakrystii lub Biura Parafialnego do 15 grudnia. W intencji naszych bliskich zmarłych zostanie odprawionych przez cały rok - 46 Mszy Świętych, zaś w każdy piątek -przed Mszą Świętą - Różaniec w ich intencji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim troszczącym się o dobro naszej świątyni oraz klasztoru, za każde wsparcie duchowe i materialne. Codziennie w naszej wspólnocie zakonnej modlimy się za wszystkich naszych dobrodziejów i darczyńców.

aktualizowano: 2015-12-05