Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana
Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Ogłoszenia parafialne 5 listopada 2016 wyświetleń: 818

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 06.11.2016

Przeżywamy dziś 32 Niedzielę w ciągu roku. W sposób szczególny zawierzamy Panu Bogu i modlimy się za naszych współbraci solenizantów: br. Bogdana i ks. Sławomira. Niech Jezus Chrystus - dobry pasterz umacnia ich w powołaniu i wzrastaniu w świętości.

Od jutra w naszym klasztorze rozpoczynają się Rekolekcje Zakonne dla księży i braci chrystusowców. Prosimy was, kochani o modlitwę i duchowe wsparcie, by ten święty czas rekolekcji wydał błogosławione owoce.

We wtorek (8 listopada) zapraszamy mężczyzn – a szczególnie mężów i ojców do wspólnej modlitwy. O godz. 17:45 – Nabożeństwo do św. Józefa, o godz. 18:00 – Msza Święta w intencji mężczyzn i Bractwa św. Józefa. Po Mszy spotkanie.

W środę (9 listopada) na wieczornej Mszy Świętej duchowo i materialnie wspierać będziemy Rodzinę Radia Maryja i katolickie media.

Zapraszamy do listopadowej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych bliskich, codziennie o godz. 17:15 w naszej świątyni.  W każdą niedzielę listopada (na ziębickim Cmentarzu) o godz. 15:00 - różaniec w intencji naszych bliskich zmarłych.

W najbliższy piątek (11 listopada) obchodzimy święto naradowe - Odzyskania Niepodległości. To dzień wolny od pracy. Zachęcamy gorąco, by znaleźć w tym dniu czas na uczestnictwo we Mszy Świętej. Msze Święte 11 listopada – o godz. 8:00, 12:00 i 18:00.

11 listopada, o godz. 12:00 - Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych. Każdy też otrzymała biało-czerwoną flagę Polski. Zapraszamy do wspólnego śpiewania całe wasze rodziny. Przyjdźcie ze swoimi dziećmi, wnukami i prawnukami.

19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, nasi pasterze, wierni i przedstawiciele najwyższych władz państwowych dokonają uroczystego - Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. To zwieńczenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. W związku z tym historycznym wydarzeniem od 11 listopada rozpoczniemy 9-dniową Nowennę do Chrystusa Króla. Od czwartku (17 listopada) przeżywać będziemy Triduum, jako nasze przygotowanie do jubileuszowego Aktu – którego dokonamy 20 listopada w uroczystość Chrystusa Króla.

W sobotę o godz. 15:00 Msza Święta w intencji Klubu AA Bolko.

Za tydzień w III niedzielę miesiąca modlić się będziemy w intencji Polonii i jej duszpasterzy oraz za prześladowanych chrześcijan w ramach VIII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Wszystkim naszym parafianom, mieszkańcom ziemi ziębickiej, czcigodnym gościom, jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia – życzymy wszelkich potrzebnych łask. Pomódlmy się też na koniec za wszystkich naszych parafian - żyjących i zmarłych, za ks. Sławomira i br. Bogdana: Pod Twoją Obronę…

utworzono : 2016-11-05