Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia parafialne 5 września 2015 wyświetleń: 1224

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 06.09.2015

W najbliższy wtorek (8 września) święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w polskich kościołach błogosławi się ziarna siewne i nasiona. Na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy zawierzać przez Serce Matki Najświętszej pracę rolników i ogrodników oraz pobłogosławimy wasze ziarna i nasiona.

W poniedziałek (7 września) rozpoczną się w naszym klasztorze rekolekcje dla kapłanów zakonnych i diecezjalnych, które potrwają do soboty (12 września). Prosimy o pamięć oraz wsparcie duchowe, by ten święty czas rekolekcji wydał błogosławione owoce w życiu i posłudze kapłanów.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i omadlania ważnych spraw w waszym życiu:

- W poniedziałki o godz. 17:45 nabożeństwo przy relikwiach św. Gemmy oraz Msza Święta w intencjach powierzonych św. Gemmie.

- We wtorki o godz. 17:45 nabożeństwo do św. Józefa w intencji naszych rodzin.

- W środy kwadrans przed wieczorną Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Msza Święta w intencji podziękowań i próśb z Nowenny.

- W piątki przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:45 wypominki roczne i modlitwa za naszych bliskich zmarłych.

W sobotę (12 września) wspomnienie Najświętszego imienia Maryi. O godz. 16:00 Msza Święta w intencji anonimowych alkoholików i ich rodzin. Po Mszy Świętej spotkanie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie "Diaspory"- kręgu biblijnego, w czasze którego rozważamy Słowo Boże, poznajemy historię ksiąg biblijnych, modlimy się słowami Pisma Świętego, uczymy się Lectio Divina (czyli medytacji Słowem Bożym). Najbliższe spotkanie kręgu biblijnego w środę (9 września) po wieczornej Mszy Świętej. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte.

Młodzież klas III gimnazjum, szkół średnich oraz osoby dorosłe pragnące przystąpić w roku 2016 do sakramentu BIERZMOWANIA prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii, w Biurze Parafialnym lub u ks. Proboszcza. Zapisy trwać będą do końca września.

W najbliższą niedzielę (13 września) przypada Dzień Fatimski. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 – wspólny różaniec oraz procesję fatimską połączoną z Apelem Jasnogórskim.

Pozdrawiamy solenizantów i jubilatów najbliższego tygodnia, których zawierzamy Bożej opiece. Wyrażamy serdeczną wdzięczność za każde wsparcie duchowe i materialne naszej świątyni oraz wspólnoty zakonnej.

+ wszystkich parafian oraz przyjaciół naszej Parafii i wspólnoty zakonnej serdecznie pozdrawiam i zawierzam Bożej Opatrzności.

ks. Rafał, proboszcz

utworzono : 2015-09-05