Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego
Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 6 lutego 2016 wyświetleń: 1266

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 06.02.2016

W Roku Miłosierdzia i rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski - serdecznie zapraszamy na naszą Parafialną Pielgrzymkę do Krakowa, w czasie której odbierzemy z rąk JE ks. Kard. Stanisława Dziwisza - relikwie św. Jana Pawła II. Odbędzie się ona w dniach 19-20 lutego.

W czasie pielgrzymki nawiedzimy wiele wspaniałych i świętych miejsc: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach (gdzie spoczywa ciało św. s. Faustyny Kowalskiej, wielkiej Apostołki Bożego Miłosierdzia), Sanktuarium św. Jana Pawła II, Katedrę na Wawelu, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Udamy się również do Czernej, gdzie mieści się klasztor oo. Karmelitów Bosych oraz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego OCD. Tam nastąpi wręczenie relikwii św. Rafała Kalinowskiego OCD, patrona Sybiraków, emigrantów i kolejarzy. Na Mszy Świętej w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pobłogosławimy obraz Jezusa Miłosiernego, który będzie wędrował po domach w naszej Parafii. Zawierzmy wspólnie Bożemu Miłosierdziu - nasze rodziny i naszą Parafię! Zapisy w Biurze Parafialnym lub u ks. Proboszcza.

W najbliższą środę (10 lutego) ŚRODA POPIELCOWA, Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 12:00 i 18:00. W Lipie o godz. 16:00. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły. Post jest szczególnym sposobem udziału w tajemnicy Męki Jezusa Chrystusa. Post ścisły polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i dopuszcza jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Można też w Środę Popielcową podjąć post o chlebie i wodzie – w intencji wynagradzającej Panu Bogu za grzechy osobiste, bliskich i wszystkich ludzi.

WIELKI POST to czas wyciszenia oraz intensywnej modlitwy. Zachęcamy do wzięcia udziału w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali.

DROGA KRZYŻOWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17:30. W piątek różaniec z wypominkami rocznymi o godz. 17:00.

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu Niedziele o godz. 17:30. Tegoroczne kazania wygłosi ks. Paweł Witek SChr.

W czwartek (11 lutego) wspomnienie NMP z Lourdes. W ten dzień Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorych. Msze Święte z sakramentem chorych o godz. 7:00, 12:00 i 18:00. W Lipie Msza Święta o godz. 16:00.

Zachęcamy do wzięcia ze sobą kolejnego numeru naszego Biuletynu Parafialnego. Znajdziecie w nim informacje na temat najbliższych wydarzeń w naszej Parafii. Zachęcamy także do lektury katolickich czasopism, wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy wszystkim parafianom i przyjaciołom Kościoła św. Piotra i Pawła za ofiary przeznaczone na kościół, na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiary na nowy Konfesjonał i Chrzcielnicę, jako Wotum wdzięczności Panu Bogu. Codziennie w naszej wspólnocie zakonnej modlimy się za Was, kochani i za wasze rodziny. Co tydzień też odprawiamy Mszę Świętą w intencji żyjących i zmarłych dobrodziejów, którzy wspierają i wspierali naszą ziębicką Parafię św. Piotra i Pawła. Ks. Rafał, proboszcz

utworzono : 2016-02-06
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne