Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego
Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Ogłoszenia parafialne 4 lutego 2017 wyświetleń: 881

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 05.02.2017

Przeżywamy dziś piątą Niedzielę w ciągu roku. Kościół wspomina w dniu dzisiejszym św. Agatę – męczennicę, która zakończyła życie na rozżarzonych węglach. Wieki średnie uczyniły ją patronką ognia. Stąd zwracano się do niej z prośbami, aby strzegła przed ogniem lasy oraz domostwa z zabudowaniami i dobytkiem. Także w czasie pożaru wzywano jej pomocy.

Św. Agatę czci się również jako patronkę sztuki piekarskiej, ponieważ do wypieków używa się rozpalonego pieca. W związku z tym powstał w Polsce zwyczaj poświęcania w dzień św. Agaty: pieczywa, soli i wody, które chronią przed pożarem i piorunami. W czasie pożaru wrzucano do ognia kawałki poświęconego chleba i nieco soli, aby wiatr odwrócił się w korzystnym kierunku i aby zatrzymało się rozprzestrzenianie ognia. Praktykę tę ujęto nawet w przysłowia: „Chleb i sól świętej Agaty od ognia strzeże chaty” albo: ”Gdzie świata Agata, tam bezpieczna chata”.

W każdy czwartek o godz. 17:45 Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. W czasie nabożeństwa i Mszy Świętej modlimy się o duchowe i fizyczne uzdrowienie oraz za osoby uzależnione i zniewolone.

W najbliższy piątek (10 lutego) o godz. 10:00 Msza Święta w intencji Sybiraków i ich rodzin.

W sobotę (11 lutego) W czwartek (11 lutego) wspomnienie NMP z Lourdes. W ten dzień Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorych. Msze Święte z Sakramentem Chorych o godz. 8:00 i 18:00. W Lipie Msza Święta o godz. 16:00.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w dziękczynnej Pielgrzymce do Fatimy, w setną rocznicę objawień Matki Bożej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 8-12 sierpnia, 2017 roku. Szczegółowe informacje w Biurze Parafialnym po Mszy Świętej. Zapisy na pielgrzymkę do końca lutego.

Za tydzień trzecia niedziela m-ca, na wszystkich Mszach Świętych modlić się będziemy w intencji naszych rodaków żyjących poza granicami Ojczyzny i ich duszpasterzy.

Za tydzień w niedzielę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Kościoła, za każdą waszą ofiarę, przeznaczoną na ogrzewanie kościoła. Codziennie w naszej wspólnocie zakonnej modlimy się za wszystkich naszych dobrodziejów i darczyńców. Życzymy wam dobrego tygodnia i powierzamy Bożej opiece.

utworzono : 2017-02-04