Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego
Czwartek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Ogłoszenia parafialne 3 czerwca 2017 wyświetleń: 879

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 04.06.2017

Pod hasłem „Dziękujemy za chleb” już po raz dziesiąty obchodzimy dziś Święto Dziękczynienia. W trwającym w Kościele w Polsce Roku św. Brata Alberta dziękujemy dziś za życie Świętego Brata Alberta oraz za ludzi włączających się w dzieła charytatywne i posługę potrzebującym.

W najbliższy wtorek 6 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18:00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach biskupi polscy wraz z wiernymi ponowią Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten będzie nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, z udziałem ok. miliona osób, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.

W związku z tym doniosłym wydarzeniem wszystkich czcicieli Matki Bożej oraz osoby zatroskane o przyszłość swoich rodzin i naszej Ojczyzny zapraszamy 6 czerwca na wtorkową wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00, w czasie której (w łączności duchowej z wiernymi i biskupami zgromadzonymi w Sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem) dokonamy Aktu Poświęcenia naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosimy wziąć ze sobą świece.

W miesiącu czerwcu wspólny różaniec w naszym kościele o godz. 17:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.

W związku z obchodami 100-lecia objawień MB Fatimskiej, już dziś zapraszamy serdecznie, wszystkich naszych parafian i mieszkańców Ziębic, 13 czerwca 2017 roku, na Mszę Świętą o godz. 20:00 i Procesję Fatimską ulicami naszego miasta. W historii Ziębic jest wiele momentów oraz wydarzeń, gdy osobowe zło mocno dotykało i niszczyło duchowo społeczność tu żyjącą. Dlatego w czasie procesji fatimskiej, na rynku ziębickim, dokonamy uroczystego Aktu Zawierzenia Ziębic i jego mieszkańców Niepokalanemu Sercu Maryi oraz Aktu przebłagania za grzechy i zło wyrządzone na przestrzeni wieków w naszym mieście i okolicach.

W środę (7 czerwca) na Mszy Świętej modlić się będziemy wraz z rodziną radia Maryja w intencji katolickich mediów.

Rodziców kandydatów na lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy na ważne spotkanie, w najbliższą sobotę (10 czerwca), o godz. 10:00.

Dziękujemy wszystkim naszym parafianom i dobrodziejom za duchowe oraz materialne wsparcie wszystkich dzieł parafialnych i naszej świątyni. Życzymy dobrego tygodnia i zawierzamy wasze rodziny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

utworzono : 2017-06-03