Wtorek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha
Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia parafialne 4 kwietnia 2016 wyświetleń: 924

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 03.04.2016

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – którą dziś przeżywamy, wprowadza nas w tajemnicę wielkiej i niczym nieograniczonej Miłości Boga do człowieka. Niedziela to szczególna, bo trwa Rok Miłosierdzia, ogłoszony przez papieża Franciszka. A dziś do naszej świątyni przybywa sam św. Jan Paweł II (wielki Apostoł Bożego Miłosierdzia) w znaku swoich relikwii. Jest nią krew Ojca Świętego, którą podarował nam kard. Stanisław Dziwisz. Kochani Parafianie – od dzisiaj będziecie mogli przy relikwiach św. Jana Pawła II zawierzać Bogu, przez wstawiennictwo Papieża Polaka, swoje rodziny i sprawy, które Wam mocno leżą na sercu. Do czego też gorąco zachęcamy.

W każdy 22 dzień miesiąca (dzień wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża), jakże symboliczny dla nas Polaków, o godz. 18:00 odprawiana będzie Msza Święta w intencjach zawierzanych przez was orędownictwu św. Jana Pawła II. Przy relikwiach wyłożone są karteczki, na których możecie wypisywać swoje intencje. Będą one odczytywane w czasie specjalnego nabożeństwa, 15 minut przed Mszą Świętą – każdego 22 dnia miesiąca.

W dzisiejszą NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA rozpoczyna się również PEREGRYNACJA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO. Każda rodzina z naszej Parafii i z Ziębic może zaprosić Jezusa w znaku obrazu do swojego domu. Bądźcie świadkami Miłosiernego Pana. Dajcie czytelne świadectwo swojej chrześcijańskiej wiary, przyjmując pod swój dach Jezusa i Jego miłosierne Serce. W rodzinnym gronie, z ufnością, zawierzcie Chrystusowi siebie przyszłość waszych rodzin. Rodziny, które nie wstydzą się swojej wiary i Jezusa, które pragną wziąć udział w peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego prosimy o kontakt z Proboszczem lub o zgłoszenie się w Biurze Parafialnym.

W najbliższą środę (6 kwietnia) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Rodziny Radia Maryja i katolickich mediów.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca (7 kwietnia). O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17:30 Nabożeństwo pierwszo-czwartkowe.

W najbliższy piątek (8 kwietnia) rusza Kurs Przedmałżeński. O godz. 19:15, w naszym klasztorze  pierwsze spotkanie dla par przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa.

W sobotę (9 kwietnia) o godz. 15:30 Msza Święta w intencji Klubu AA Bolko i ich rodzin.

W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców na Mszę Świętą o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie formacyjne dla Bierzmowanych i ich rodziców.

Dziękujemy wszystkim parafianom i przyjaciołom Kościoła św. Piotra i Pawła za ofiary przeznaczone na kościół, ogrzewanie świątyni, na nowy Konfesjonał i Chrzcielnicę. Wiemy, że czasy w których żyjemy nie są łatwe, szczególnie dla naszych ukochanych Ziębic, dlatego z s serca dziękujemy za każde wasze duchowe i materialne wsparcie. Przy wyjściu z Kościoła leżą cegiełki na nowy Konfesjonał i Chrzcielnicę. Pokornie prosimy o wsparcie tych dzieł, które są Wotum Wdzięczności Panu Bogu za Jego wielkie i wciąż przez nas doświadczane – Miłosierdzie. Niech dobry Bóg błogosławi wam we wszystkim, za waszą ofiarność i duchową wrażliwość.

utworzono : 2016-04-04