Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia parafialne 1 października 2016 wyświetleń: 925

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 02.10.2016

Przeżywamy dziś XXVII niedzielę w ciągu roku. Informujemy, że w każdą niedzielę o godz. 17:45, jako duchowi synowie i córki Sługi Bożego Prymasa kard. Augusta Hlonda - będziemy modlić się do Chrystusa Króla, w ramach duchowego przygotowania do ważnego i historycznego wydarzenia, jakim będzie narodowy - Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – 19 listopada 2016 roku.

Rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy gorąco w miesiącu październiku do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji naszych rodzin, naszej Parafii i Ojczyzny. Nabożeństwa październikowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 17:15, z wyjątkiem najbliższego – pierwszego czwartku i piątku miesiąca.

Od jutra, czyli od poniedziałku (3 października) wprowadzamy zmianę w porządku celebracji Eucharystii w naszej świątyni - Msza Święta poranna w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) odprawiana będzie o godz. 8:00 (a nie jak do tej pory o godz. 7:00).

Związane jest to z prośbą wielu naszych parafian i mieszkańców Ziębic.

W najbliższy pierwszy wtorek miesiąca (4 października) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy wszystkich mężczyzn a szczególnie mężów i  ojców na Nabożeństwo do św. Józefa oraz na wtorkową Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji mężczyzn i ich rodzin. Po Mszy Świętej spotkanie powstającego Bractwa św. Józefa. W środę (5 października) wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek (6 października) Różaniec o godz. 17:00, po nim Nabożeństwo pierwszo-czwartkowe.

W piątek (7 października) wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej świątyni – o godz. 9:00, 12:00 i o 17:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:30. O godz. 17:00 Nabożeństwo Październikowe, o godz. 17:30 Nabożeństwo pierwszo-piątkowe. Wszystkich czcicieli Serca Jezusowego odprawiających pierwsze piątki miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzająca NSPJ o godz. 18:00.

Za tydzień w niedzielę (9 października) Mszą Świętą o godz. 10:00 rozpoczynamy okres formacyjny dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. Prawdziwą radością napawa fakt, że do tej pory zgłosiło się 34 dzieci. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjno-organizacyjne dla dzieci i rodziców. Obecność obowiązkowa. Także w najbliższą niedzielę obchodzić będziemy XVI Dzień Papieski. Po Mszy zbierać będziemy ofiary na młodych stypendystów z ubogich rodzin, wspomaganych przez fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W nocy z 21 na 22 października (piątek/sobota) odbędzie się na Jasnej Górze modlitewne czuwanie w intencji Polaków żyjących w kraju i za granicą, w intencji polskich rodzin i naszej Ojczyzny. Organizujemy trzydniowy wyjazd-pielgrzymkę na to piękne wydarzenie. Zapisy w Biurze Parafialnym. W programie pielgrzymowania – Częstochowa, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska i Kraków.

Uczniów klas III Gimnazjum i szkół średnich, którzy pragną w 2017 roku przyjąć Sakrament Bierzmowania prosimy o zapisywanie się na listę kandydatów w Biurze Parafialnym.

Pierwsze spotkanie dla par przygotowujących się do małżeństwa lub je planujących, w ramach Kursu Przedmałżeńskiego – 14 października w klasztorze - o godz. 19:15.

Z serca dziękujemy za wszystkie wasze ofiary złożone na nasz nowy konfesjonał i chrzcielnicę. Za wszystkich ofiarodawców odprawiamy w tygodniu Mszę Świętą, zawierzając darczyńców oraz ich rodziny Bożej Opiece. Wszystkim naszym parafianom, mieszkańcom ziemi ziębickiej, czcigodnym gościom, jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia – życzymy wszelkich potrzebnych łask i Bożego Błogosławieństwa. Pamiętamy o was i waszych rodzinach w naszych codziennej zakonnej modlitwie.

aktualizowano: 2016-10-01