Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego
Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia parafialne 1 kwietnia 2017 wyświetleń: 810

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 02.04.2017

Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Czas biegnie nieubłagalnie, okres pokuty i postu na ostatnim półmetku. Może jest to odpowiedni moment, by zrobić sobie rachunek sumienia: jak do tej pory przeżywaliśmy czas wielkopostnego wyciszenia, czy otworzyliśmy się na Boże wezwanie do nawrócenia i pogłębienia swojego duchowego życia? Szczerze sobie i Panu Bogu na te pytania odpowiedzmy.

W najbliższym tygodniu, w czwartek (6 kwietnia), rozpoczniemy nasze Parafialne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. W tym roku poprowadzi je ks. Łukasz Bugała CRL – kanonik regularny, na co dzień posługujący w Parafii Bożego Ciała w Krakowie. Hasłem tegorocznych rekolekcji są słowa: „Miłość kluczem Ewangelii”. Msze Święte z nauką rekolekcyjną - w czwartek, piątek i sobotę o godz. 8:00 i 18:00. Szczegółowy plan rekolekcji w gablotach i na folderach przy wyjściu z kościoła.

W piątek (7 kwietnia) zapraszamy na naszą Parafialną DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami miasta. Wyruszamy po wieczornej Mszy Świętej (ok. godz. 19:00) sprzed krzyża misyjnego stojącego przed ZOL-em. Wspólnie razem nieść będziemy duży drewniany krzyż. Zapraszam serdecznie wszystkich naszych parafian i Ziębiczan do wspólnej modlitwy i wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu, w ramach Rekolekcji Wielkopostnych. Przybądźcie kochani całymi rodzinami. Dajmy publicznie świadectwo naszej wiary i miłości do Chrystusa. Niech ta Droga Krzyżowa ulicami miasta będzie naszą osobistą i wspólnotową okazją do przebłagania za grzechy nasze i naszych bliskich.

W sobotę (8 kwietnia) w ostatni dzień Rekolekcji Wielkopostnych na Mszę Świętą o godz. 8:00 i 18:00 zapraszamy szczególnie wszystkich małżonków. Na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 - przedłużone dziękczynienie i odnowienie małżeńskich przyrzeczeń. Temu, który jest jedynym Źródłem prawdziwej Miłości – zawierzymy małżonków, ich dzieci i wasze rodziny.

W najbliższy pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9:00. Przez cały dzień trwać też będzie w naszym kościele pierwszo-piątkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu – jak akt wynagradzający Bożemu sercu za nasze grzechy. Zachęcamy, byście znaleźli chwilę na przybycie do w piątek do kościoła, by pomodlić się i pobyć chwilę, sam na sam, z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Wieczorem o godz. 17:00 różaniec z wypominkami rocznymi. O godz. 17:30 Nabożeństwo Pokutne i okazja do spowiedzi w ramach Rekolekcji Wielkopostnych. Przed Mszą nie ma Drogi Krzyżowej. Będzie ona po Mszy Świętej – ulicami naszej Parafii.

Przez trzy dni rekolekcji będzie też szansa na spowiedź świętą. W czwartek, piątek i sobotę kapłani będą posługiwali w konfesjonałach od 7:30 rano i od 17:30 wieczorem.

W środę (5 kwietnia) Msza Święta w intencji Rodziny Radia Maryja i katolickich mediów. W sobotę (8 kwietnia) Msza Święta w intencji Klubu AA Bolko.

Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy już włączyli się w naszą wielkopostną akcję „Bądź dobry jak chleb”. Macie wielkie i wrażliwe serca, kochani, Bóg zapłać. Prosimy, przynoście nadal produkty, by wesprzeć ubogie rodziny.

Naszym parafianom, przyjaciołom Parafii oraz czcigodnym gościom życzymy owocnego i dobrego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Jubilatów i solenizantów najbliższego tygodnia otaczamy serdeczną modlitwą. Dziękujemy też za ofiary na ogrzewanie kościoła, kwiaty do Bożego Grobu i kwiatki, które posadziliśmy na placu przy kościele.

aktualizowano: 2017-04-01