Wtorek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha
Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia parafialne 30 kwietnia 2016 wyświetleń: 911

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 01.05.2016

Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocy. W naszej Parafii trwa PEREGRYNACJA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO. Rodziny, które pragną w Roku Miłosierdzia powierzyć swoją przyszłość Chrystusowi i które pragną wziąć udział w peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego prosimy o kontakt z Proboszczem lub o zgłoszenie się w Biurze Parafialnym.

Zapraszamy również w każdy piątek, na godzinę 15:00, do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia – w naszej świątyni.

Rozpoczyna się miesiąc maj, czas szczególnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej. To piękne nabożeństwo maryjne wpisało się mocno w tradycję polskiej pobożności. Zapraszamy przez cały tydzień na nabożeństwo majowe o godz. 17:30, przed Najświętszym Sakramentem. W soboty dodatkowo - nabożeństwo majowe o 20:00, przy Grocie Matki Bożej. W miesiącu maju różaniec w naszym kościele o godz. 17:00.

W najbliższy wtorek (3 maja) Uroczystość NMP Królowej Polski oraz święto narodowe Konstytucji 3 maja. Msze Święte według porządku niedzielnego. Zapraszamy tego dnia do wspólnego świętowania i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

W środę (4 maja) wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. O godz. 18:30 Msza Święta w intencji Rodziny Radia Maryja i katolickich mediów.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca (5 maja). O godz. 18:00 Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne. Od czwartku też rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.

W pierwszy piątek miesiąca (6 maja) święto apostołów - św. Filipa i Jakuba. Odwiedziny chorych od 8:30. Wieczorem o godz. 18:00 - Msza Święta Wynagradzająca NSPJ.

Jeszcze raz gorąco zachęcamy, by włączyć się w Roku Miłosierdzia w nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Bóg obiecał wiele tym, którzy w stanie łaski uświęcającej, przyjmą przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca – Komunię Świętą wynagradzającą Bożemu Sercu za grzechy swoje i całego świata.

Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17:15.

W pierwszą sobotę miesiąca (7 maja) wspomnienie NMP Matki Łaski Bożej. O godz. 15:30 Msza Święta w intencji Klubu AA Bolko. Na wieczornej Mszy Świętej modlić się będziemy w intencji Oazy Dwóch Serc. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne wspólnoty.

Dziękujemy wszystkim parafianom i przyjaciołom Kościoła św. Piotra i Pawła za ofiary przeznaczone na kościół oraz na nowy Konfesjonał i Chrzcielnicę. Przy wyjściu z Kościoła leżą cegiełki na nowy Konfesjonał i Chrzcielnicę. Pokornie prosimy o wsparcie tych dzieł, które są Wotum Wdzięczności Panu Bogu za Jego wielkie i wciąż przez nas doświadczane – Miłosierdzie. Bez waszych ofiar nie będziemy w stanie sfinalizować tych dzieł. Niech dobry Bóg błogosławi wam we wszystkim, za waszą ofiarność i duchową wrażliwość.

utworzono : 2016-04-30