Wtorek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Antoniego Marii Zaccarii, św. Marii Goretti
Wtorek, 05 lipca 2022 r. imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 1 lutego 2015 wyświetleń: 904

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 01.02.2015

Dziś wspominamy 70 rocznicę śmierci – ks. Pawła Kontnego, bohaterskiego chrystusowca, który 1 lutego 1945 roku stanął w obronie czci dziewcząt, płacąc za to swoim życiem. Został bestialsko zamordowany przez rosyjskich żołnierzy. Zawierzamy dziś Panu Bogu osobę ks. Pawła i modlimy się, by został włączony do grupy męczenników Wschodu i tym samym wyniesiony do chwały ołtarza.

2 lutego, w poniedziałek, obchodzimy w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to również światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte według porządku niedzielnego. Pamiętajmy tego dnia, w modlitwie o wszystkich osobach konsekrowanych, a szczególnie o księżach i braciach chrystusowcach, posługujących od lat w ziębickiej parafii oraz w wielu miejscach na całym świecie

W najbliższy czwartek – wspomnienie św. Agaty. Tego dnia na Mszach pobłogosławimy chleb, wodę i sól.

W tym tygodniu – pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 08:30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30. Zapraszamy także na wieczorną Adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o 21:00 Apelem Jasnogórskim.

W pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 9:00 – Msza Święta w intencji członków Żywego Różańca. Po Mszy wymiana tajemnic różańcowych.

13 lutego, w piątek, odbędzie się pierwsze spotkanie dla par przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa, w ramach Kursu Przedmałżeńskiego. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału - wszystkich, którzy myślą poważnie i odpowiedzialnie o swoim związku i którzy planują wziąć ślub kościelny.

Zapraszamy serdecznie na lipcowy wyjazd do Włoch (w dniach 6-17 lipca), który będzie miał charakter pielgrzymkowo-wypoczynkowy. Prosimy o jak najszybsze podjęcie decyzji, do przyszłej niedzieli. Szczegółowy program na stronie internetowej naszej Parafii oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zgłoszenia na pielgrzymkę u ks. Proboszcza.

WAŻNE: Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędzie się 14 lutego, a nie 7 II – jak była wcześniej zapowiedziana. Za zmianę przepraszamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” dalsza część filmu o św. Teresie Wielkiej (na płycie DVD). Koszt gazety – 5 zł. Gazeta z płytą przy wyjściu z naszej świątyni.

Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni. Za każde wasze duchowe i materialne wsparcie: Bóg zapłać!

aktualizowano: 2015-02-06
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne