Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia parafialne 8 kwietnia 2023 wyświetleń: 345

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego -09.04.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia Triduum Paschalnego. Księżom: Janowi, Józefowi, Sławomirowi i Januszowi. Braciom: Janowi i Sławomirowi. Dziękujemy całej służbie liturgicznej, panu organiście Leszkowi. Podziękowania kierujemy do pana Romana Witkowskiego za przygotowanie dekoracji. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  2. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. w porządku niedzielnym. Tradycyjnie chcemy w ten dzień wesprzeć duchowo i materialnie KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego.
  3. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  4. W piątek, 14 kwietnia, przypada Święto Chrztu Polski. Jednym ze sposobów podkreślenia tego dnia może być wywieszenie w domach flagi narodowej i modlitwa w intencji Polski, aby zawsze pozostała wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
  5. W sobotę o godzinie 15:30 Msza św. w intencji wspólnoty AA.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
  8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy spokojnych i pełnych radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  9. W Ziębickim Centrum Kultury została udostępniona wystawa prac - droga krzyżowa wykonana przez Małgorzatę Wysocką. Pani Małgorzata jest mieszkanką Ziębic i naszą parafianką oraz byłą uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Stowarzyszeniu Św. Celestyna w Mikoszowie. Prace powstawały w trakcie zajęć terapeutycznych na przestrzeni trzech lat. Każda stacja drogi krzyżowej została wykonana metodą wyklejanki ze skrawków starych gazet. Nad procesem twórczym czuwały Terapeutki WTZ - Pani Małgorzata Staroń oraz Pani Krystyna Geroń. Wystawa będzie dostępna do soboty 15 kwietnia w godzinach pracy ośrodka.

utworzono : 2023-04-08