Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Dominika
Sobota, 08 sierpnia 2020 r. imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna

Ogłoszenia parafialne

RSS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 06.02.2016

W Roku Miłosierdzia i rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski - serdecznie zapraszamy na naszą Parafialną Pielgrzymkę do Krakowa, w czasie której odbierzemy z rąk JE ks. Kard. Stanisława Dziwisza - relikwie św. Jana Pawła II. Odbędzie się ona w dniach 19-20 lutego.

W czasie pielgrzymki nawiedzimy wiele wspaniałych i świętych miejsc: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach (gdzie spoczywa ciało św. s. Faustyny Kowalskiej, wielkiej Apostołki Bożego Miłosierdzia), Sanktuarium św. Jana Pawła II, Katedrę na Wawelu, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Udamy się również do Czernej, gdzie mieści się klasztor oo. Karmelitów Bosych oraz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego OCD. Tam nastąpi wręczenie relikwii św. Rafała Kalinowskiego OCD, patrona Sybiraków, emigrantów i kolejarzy. Na Mszy Świętej w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pobłogosławimy obraz Jezusa Miłosiernego, który będzie wędrował po domach w naszej Parafii. Zawierzmy wspólnie Bożemu Miłosierdziu - nasze rodziny i naszą Parafię! Zapisy w Biurze Parafialnym lub u ks. Proboszcza.

W najbliższą środę (10 lutego) ŚRODA POPIELCOWA, Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 12:00 i 18:00. W Lipie o godz. 16:00. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły. Post jest szczególnym sposobem udziału w tajemnicy Męki Jezusa Chrystusa. Post ścisły polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i dopuszcza jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Można też w Środę Popielcową podjąć post o chlebie i wodzie – w intencji wynagradzającej Panu Bogu za grzechy osobiste, bliskich i wszystkich ludzi.

»
691
1
0
6 lutego 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 31.01.2016

Trwa Rok Miłosierdzia i nasze wielkie narodowe świętowanie 1050-lecia Chrztu Polski. Decyzją ks. Kard. Stanisława Dziwisza, nasza Parafia otrzymała relikwie św. Jana Pawła II. Uroczyste przekazanie relikwii odbędzie się w Krakowie, w czasie naszej parafialnej Pielgrzymki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Szczegóły na temat Pielgrzymki w następną niedzielę.

W poniedziałek (1 lutego) wspominamy 71 rocznicę śmierci – ks. Pawła Kontnego SChr, bohaterskiego chrystusowca, który 1 lutego 1945 roku stanął w obronie czci dziewcząt, płacąc za to swoim życiem. Został bestialsko zamordowany przez rosyjskich żołnierzy. Zawierzamy dziś Panu Bogu osobę ks. Pawła i modlimy się, by został włączony do grupy męczenników Wschodu i tym samym wyniesiony do chwały ołtarza.

W najbliższy wtorek (2 lutego) święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7:00, 12:00 i 18:00. Msza Święta w Lipie o godz. 16:00. Zapraszamy Was wszystkich tego dnia na Mszę Świętą, weźcie ze sobą świece. Również 2 lutego obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 kapłani i bracia chrystusowcy posługujący w naszej Parafii odnowią swoje śluby zakonne.

»
682
1
0
30 stycznia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.01.2016

Trwa Rok Miłosierdzia i nasze wielkie narodowe świętowanie 1050-lecia Chrztu Polski. Zachęcamy Was, kochani Parafianie i Przyjaciele do głębokiej odnowy duchowej i przeżycia pierwszych dziewięciu piątków miesiąca. Zawierzamy Was wszystkich Miłosiernemu Sercu Jezusa i prosimy: skorzystajmy wszyscy z wielkiej łaski, którą pragnie ofiarować nam Jezus Chrystus.

Obiecał On wszystkim, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmą Komunią Świętą w dziewięć pierwszych piątków miesiąca - wiele łask, błogosławieństwo dla naszych rodzin i szczęśliwą śmierć. Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców, małżonków i wszystkich dorosłych – otwórzmy się na Boże Miłosierdzie!

»
579
1
0
25 stycznia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.01.2016

W dzisiejszą niedzielę (17 stycznia) br. obchodzimy w Kościele katolickim 102. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W naszym zgromadzeniu zakonnym wspominamy dziś rocznicę śmierci Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego. Przez cały dzisiejszy dzień (w III niedzielę miesiąca) zawierzamy dobremu Bogu wszystkich Waszych bliskich i naszych rodaków żyjących poza granicami Ojczyzny oraz ich duszpasterzy. Pomódlmy się wspólnie za polskich emigrantów:

„Panie Jezu, Pasterzu dusz, który przyszedłeś szukać i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się nad braćmi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód Słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie; i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki. Pozwól nam pójść do nich, rozbudzić w nich wiarę ojców i zgromadzić ze wszystkich krańców ziemi w Domu Ojca. Spraw też, Panie, by braciom naszym za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy, gotowych nieustannie szukać zaginionych owiec. Tym zaś, którzy już są stróżami Twej owczarni, daj siłę znosić ciężar dnia i spiekoty. Matko Jezusa, Królowo Polonii Zagranicznej i wszyscy święci Polski patronowie, wstawiajcie się przed Panem za nami i za braćmi naszymi. Amen”.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również - TYDZIEŃ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN.

»
646
1
0
17 stycznia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.01.2016

Trwa Rok Miłosierdzia, ogłoszony przez Ojca Świętego - Franciszka oraz Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Jeszcze raz mocno Was zachęcamy, byście w 2016 roku uczcili dzień swojego Chrztu Świętego, który naznaczył nas na całe życie Bożym Miłosierdziem. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, na niedzielnych Eucharystiach, po homilii będzie można uroczyście odnowić swoje Przyrzeczenia Chrzcielne.

Jeśli w danym miesiącu przypada rocznica Waszego Chrztu, weźcie ze sobą świecę i stańcie przed Ołtarzem Pana, dziękując Miłosiernemu Panu za łaskę Chrztu Świętego. Wszyscy, którzy to uczynią, mogą wpisać się do Wielkiej Księgi Jubileuszowej 1050-lecia Chrztu Polski, która zostanie ofiarowana Ojcu Świętemu Franciszkowi.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej - br. Wiesława Osucha SChr, który decyzją przełożonych został skierowany do Ziębic. Niech dobry i miłosierny Bóg błogosławi bratu we wszystkim.

Trwa czas wizyty duszpasterskiej. Z serca dziękujemy wszystkim rodzinom, które już odwiedziliśmy, za serdeczne przyjęcie, dobre słowo i wszelkie uwagi, odnośnie funkcjonowania naszej Parafii. To piękny znak, że wielu z Was całym swoim sercem angażuje się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Szczegółowy program Kolędy (na najbliższe dni) na stronie internetowej naszej Parafii: www.ziebice.eparafia.pl oraz w gablotach. W dni powszednie kolędujemy od godz. 16:00.

W najbliższym tygodniu plan kolędy jest następujący:

11 STYCZNIA (poniedziałek): Wałowa 42 - 60, 24 - 40, 27 – 49.

12 STYCZNIA (wtorek): Wałowa 53 – 69, 69a – 79, 81 – 87.

13 STYCZNIA (środa): Kolejowa 20 - 40 a, 44 – 56, 17 - 47n. Pocztowa 1

16 STYCZNIA (sobota): Kolęda uzupełniająca (od godz. 12:00)

»
658
1
0
10 stycznia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 03.01.2016

Wizyta duszpasterska popularnie zwana "KOLĘDĄ" to czas niezwykły. Kapłan przybywa do Waszych domów z błogosławieństwem i przewodniczy wspólnej modlitwie. Na tę chwilę Wasze domy stają się "świątynią", Domowym Kościołem, a Miłosierny Bóg napełnia Wasze domy i rodziny swoją mocą i łaską. Przeżyjmy wspólnie ów czas nawiedzenia Waszych domów i rodzin w atmosferze modlitwy oraz wzajemnej serdeczności.

Szczegółowy program Kolędy na stronie internetowej naszej Parafii: www.ziebice.eparafia.pl oraz w najnowszym numerze Biuletynu Parafialnego. W dni powszednie kolędujemy od godz. 16:00. W soboty od godz. 14:00. W niedziele i uroczystości nie ma wizyty duszpasterskiej.

W najbliższym tygodniu plan kolędy jest następujący:

4 STYCZNIA (poniedziałek):

Browarna 3 - 17, Browarna 2 D - 14, Browarna 18 - 22

5 STYCZNIA (wtorek):

Mokra 1 - 7, Podwale 2 - 7, Pocztowa 9, Klasztorna 7 - 19; 10

7 STYCZNIA (czwartek):

Stawowa 10a - 21, Stawowa 1 - 10, Gazowa 1 - 12

8 STYCZNIA (piątek):

Murarska 2 - 7, Garbarska 3a – 11, B. Chrobrego 1 - 12, 2 - 6, Nadrzeczna

9 STYCZNIA (sobota):

Sienna 1 - 12, Zielona 1 - 4 - (ks. Proboszcz) wyjątkowo od godz. 17:00,

Polna 6 - 27 b od godz. 14:00 Łąkowa 1 - 21 od godz. 14:00

»
984
1
0
3 stycznia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 27.12.2015

Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie kleryków V roku z naszego zakonnego Seminarium w Poznaniu. Wraz z Ojcem Duchowym – ks. Bogusławem spędzą oni u nas, w ziębickim klasztorze, dwa tygodnie w ramach Probacji. Obejmijmy ich serdeczną modlitwą.

W najbliższy czwartek (31 grudnia) – o godz. 18:00 Msza Święta na zakończenie Roku 2015. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec. O godz. 17:30 Nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, byśmy wdzięczni za wszystkie dary duchowe, którymi nas Bóg obdarzył w mijającym roku, otworzyli się na nowy czas łaski.

W najbliższy pierwszy piątek miesiąca (1 stycznia) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Przypominamy, że jest to uroczystość nakazana, a więc tego dnia uczestniczymy we Mszy Świętej, by zawierzyć Miłosiernemu Panu naszą przyszłość i Nowy 2016 rok. Nieuczestnictwo tego dnia we Mszy Świętej pociąga za sobą winę i grzech ciężki.

1 stycznia nie ma Mszy Świętej o godz. 7:00. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego. Przed wieczorną Mszą Św. - o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z Wypominkami Rocznymi. O godz. 17:30 Nabożeństwo pierwszo-piątkowe.

»
761
1
0
27 grudnia 2015 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 20.12.2015

 W najbliższy czwartek (24 grudnia) – w Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia – o godz. 21:00 Pasterka dla dzieci. Tak jak w ubiegłym roku prosimy, by dzieci przebrały się w stroje pasterzy, królów, św. Józefa i Maryi. Niech dzieci wezmą ze sobą dzwoneczki. Druga Pasterka tradycyjnie - o godz. 24:00 w nocy. Pasterka w Lipie o godz. 20:00. 

W pierwszy dzień Uroczystości Bożego Narodzenia (piątek, 25 grudnia) nie ma Mszy Świętej o godz. 7:00, pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i o 18:00. Tego dnia zapraszamy was, kochani parafianie i Wasze rodziny - do naszego kościoła na godz. 15:00 do wspólnego kolędowania przy Bożonarodzeniowej Szopce. W drugi dzień Świąt wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika - Msze według porządku niedzielnego.

»
780
1
0
19 grudnia 2015 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 13.12.2015

Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu. W ostatni wtorek, 8 grudnia, Ojciec Święty Franciszek zainaugurował Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, który potrwa do 20 listopada 2016 r. Przeżyjmy ten święty czas Roku Miłosierdzia w bliskości z Panem, odkrywając na nowo wielką miłość Boga Miłosiernego do nas.

W związku z Rokiem Jubileuszowym w każdy piątek (począwszy od najbliższego) od godz. 15:00 do 16:00 w naszej świątyni celebrować będziemy Godzinę Miłosierdzia. O godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Będziemy się też wsłuchiwać w słowa św. S. Faustyny spisane w jej Dzienniku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i do zawierzania Bożemu Miłosierdziu – naszych bliskich, parafii i naszej Ojczyzny. W Godzinie Miłosierdzia w konfesjonale będzie obecny kapłan, będzie więc możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi.

»
610
1
0
10 grudnia 2015 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 06.12.2015

Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Jest z nami młodzież ze Stargardu Szczecińskiego, z Poznania i Ziębic, która kończy – swoje trzydniowe Rekolekcje Adwentowe. Radujemy się z obecności ks. Marcina Stefanika, chrystusowca i dwóch współbraci kleryków z Poznania. Równocześnie dziękuję z serca wszystkim paniom i rodzinom, które przygotowały dla naszych kochanych młodych rekolektantów - ciasta i pierogi. Niech Pan wam błogosławi.

W sobotę (5 grudnia) w Peru odbyła się beatyfikacja dwóch polskich franciszkanów - o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego w. W ten sposób Kościół w Polsce wzbogacił się o dwóch nowych męczenników, którzy 24 lata temu ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

»
746
1
0
5 grudnia 2015 »
Wszystkich rekordów: 286
«, powrót 1 2 3 ... 23 24 25 ... 27 28 29 dalej » Skocz do:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 51 1090 2385 0000 0006 0600 9686

2013 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne