Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego
Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ogłoszenia parafialne 19 kwietnia 2017 wyświetleń: 1138

60. rocznica święceń kapłańskich ks. Jana Guzikowskiego

W tym roku nasz współbrat ks. Jan Guzikowski SChr świętuje 60 rocznicę święceń kapłańskich. Uroczystą Mszę Świętą czcigodny Jubilat odprawi w naszym ziębickim Kościele - 7 maja, o godz. 12:00, w Niedzielę Dobrego Pasterza.

Tymczasem w Poznaniu, ks. Jan wraz ze swoimi współbraćmi kapłanami (z rocznika święceń) dziękował Bogu za 60 lat kapłaństwa.

Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się o godz. 11. Do grona dostojnych jubilatów należą: ks. Jan Guzikowski SChr, ks. Józef Kamiński SChr, ks. Stanisław Kuczaik SChr, ks. Bogusław Nadolski SChr, ks. Zbigniew Olbryś SChr i ks. Edward Szymanek SChr. Czterech spośród nich przybyło do Domu Głównego w Poznaniu, by celebrować rocznicę święceń. Wśród uczestników liturgii, oprócz kleryków, przedstawicieli proboszczów z parafii chrystusowców, znaleźli się również krewni i goście jubilatów. Swoją obecnością zaszczyciły również Siostry Misjonarki Chrystusa Króla i Siostry Wspólnej Pracy od Maryi Niepokalanej.

Podziękowania w imieniu świętujących złożył ks. Edward Szymanek SChr. W swojej refleksji podkreślił, że choć życie kapłańskie w swym bogactwie przemknęło bardzo szybko, to każdy z jubileuszy, jak chociażby i ten, staje się okazją, by podziękować Bogu za dar kapłaństwa i napotkanych w swoim życiu ludzi. Przyrównując życie kapłańskie, jakie rozpoczęli przed sześćdziesięciu laty, do wędrówki ludu izraelskiego, stwierdził, że znajdują się obecnie w symboliczny sposób na górze Nebo, oglądając z oddali Ziemię Obiecaną.

aktualizowano: 2017-04-19